У першому півріччі 2015 року споживачі Львівської області використали майже 732 млн. куб. м природного газу, що на 155 млн. куб. м (-17,5%) менше, аніж в аналогічному періоді минулого року. При цьому, суттєве скорочення відбулося серед усіх категорій споживачів – від населення до промислових підприємств.
Скорочення споживання енергоресурсу пов’язано з економічним спадом. «Окрім того, економити газ також змушує і сама ціна палива. Наприклад, для населення газ подорожчав майже у сім разів», – сказав перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король.
Однак, зменшення поставок газу для споживачів негативно відображається на стані газового господарства регіону. Адже, через загальне скорочення обсягів газу зменшується надходження коштів, необхідних для ремонту газових мереж, забезпечення роботи аварійних та експлуатаційних служб, встановлення безкоштовних лічильників. Виручка ПАТ «Львівгаз» покриває лише 70% витрат, які спрямовуються на заходи для безпечного постачання газу в регіоні та підготовку до опалювального сезону.
«Виручка підприємства безпосередньо залежить від обсягів транспортування газу споживачам. Якщо транспортування зменшується, то компанія отримає менше коштів на фінансування заходів, передбачених інвестиційної програмою. Зважаючи на те, що річні обсяги споживання газу затверджує держаний регулятор галузі, він повинен зважати на усі фактори, зокрема прагнення споживачів до економнішого використання блакитного палива та зменшення у зв’язку з цим обсягів його споживання», – зазначив Влодимир Король.
Фінансувати за залишковим принципом заходи, пов’язані із безпекою споживачів, неприйнятно. Тому, таку ситуацію мала б врахувати НКРЕКП та привести тариф на постачання і транспортування газу у відповідність до обсягів споживання блакитного палива у регіоні. Зокрема, без впливу на існуючу вартість природного газу, здійснити правильний розподіл коштів таким чином, щоб це дозволяло забезпечити стабільну робота газотранспортної системи та безпеку споживачів.
За шість місяців 2015 року у Львівської області найбільше скорочення зафіксовано серед промислових споживачів. Вони використали на 22,7 млн куб.м (-23,7%) менше природного газу, ніж в аналогічному періоді 2014 року. Значне скорочення спостерігається також і серед бюджетних організацій. За півроку вони спожили на 6,8 млн куб.м, або 21,7% менше енергоресурсу. Обсяги споживання газу серед населення впали на 83,9 млн куб. м (-15,2%), а серед релігійних організацій на 0,3 млн куб. м (-15,3%).
Підтримайте проект на Patreon