Нові власники львівського магазину «Океан» знищили відому мозаїку з рибами

Раніше власники «Океан» обіцяли зберегти під час реконструкції мозаїку, створену у 1982 році львівським художником Володимиром Патиком

Під час перебудови магазину «Океан» на вул. Володимира Великого, 26а у Львові зруйнували відому мозаїку з рибами на фасаді будівлі. Про знищення мозаїки у четвер, 18 липня, повідомили у Facebook-спільноті «Зручне місто», пише zaxid.net.

На фото з місця події видно, що частину фасаду з мозаїкою повністю знесли. Раніше власники будівлі обіцяли зберегти пам’ятну мозаїку. На візуалізаціях нового проекту будівлі фасад теж зображали зі збереженою частиною фасаду. Відому мозаїку з рибами створили за ескізами знаного львівського художника Володимира Патика. Вона прикрашала фасад будівлі магазину «Океан» від його відкриття в 1982 році.

Мер Львова Андрій Садовий вже доручив інспекції Держархібудконтролю м. Львова провести перевірку за фактом знесення мозаїки. В разі виявлення фактів порушення містобудівних умов та обмежень чи відхилень від проекту, місто вимагатиме анулювати дозвіл на початок виконання будівельних робіт, а також винесе припис про зупинення будівельних робіт.

«Компанія, яка будує на місці магазину «Океан», брала офіційне зобов’язання зберегти мозаїку Володимира Патика. Зараз забудівельник запевняє, що лише демонтував її і планує повернути на місце на новозбудовану стіну. Перевіряємо інформацію. Скажу лише, що без відновлення мозаїки ніхто нічого там не збудує», – написав на своїй сторінці у Facebook Андрій Садовий.

Будівля магазину «Океан» та мозаїка на фасаді не мали статусу пам’ятки архітектури чи культури і не перебували під охороною. Однак зважаючи на значення мозаїки для багатьох львів’ян місто домовилось із власниками будівлі про збереження мозаїки під час реконструкції. Однак забудовник порушив цю домовленість.

На Володимира Великого реконструюють радянську будівлю магазину «Океан». Візуалізація

Замовником реконструкції магазину «Океан» виступає ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп». За даними платформи YouControl, власниками компанії є Володимир та Наталія Швед. Попри співзвучну назву компанія не має стосунку до іншого відомого львівського девелопера – «Корпорації Ріел-Груп».

На Володимира Великого реконструюють радянську будівлю магазину «Океан». Візуалізація

Це не перший випадок порушень під час будівельних робіт з боку ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп». У квітні 2018 року комісія ЛМР оштрафувала цю компанію на 170 тис. грн. за перепланування пам’ятки архітектури на пл. Ринок, 11. Пізніше цю ж фірму оштрафували на 17 тис. грн. за перепланування будинку на пл. Ринок, 19.

Магазин “Океан”. Фото 1980-х рр.

Магазин “Океан”. Фото 1980-х рр.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.