На вулиці Бандери облаштували перший у Львові діагональний перехід

На перехресті вул. Бандери – Антоновича – Русових з’явився перший у Львові регульований діагональний пішохідний перехід.

Це означає, що люди можуть переходити через проїжджу частину не тільки по периметру перехрестя, але і через його центр. Окрім дорожньої розмітки, світлофорний об’єкт у цій локації доукомплектували ще двома пішохідними світлофорами та змінили регулювання.

Такий вид переходу – нестандартний та застосовується на тих ділянках, де є інтенсивний рух пішоходів, і де для того, щоб дістатися з точки А в точку Б, людям треба перетинати дві та більше доріг. А завдяки діагональному переходу вони затрачають менше часу на цей маневр.

«Тепер рух на вул. Бандери, зі сторони вул. Героїв УПА, здійснюється у двох фазах регулювання. Для цього на перехресті встановили додаткову секцію з зеленою стрілкою, яка дозволяє транспорту здійснювати поворот на вул. Русових. А на лінзи світлофора нанесли маски, які вказують дозволені напрямки руху. Ці зміни були зроблені для того, щоб безконфліктно пропускати пішоходів та велосипедистів через діагональний перехід», – пояснили у ЛКП «Львівавтодор».  

Як зауважив керівник управління вуличної інфраструктури ЛМР Павло Сирватка, аби пріоретизувати рух громадського транспорту, на цьому перехресті  планують запровадити й адаптивне світлофорне регулювання. Воно дозволяє оптимізувати тривалість фаз, аби не надавати зелений сигнал у напрямку, де немає транспорту чи пішоходів. Такі «розумні» світлофори у Львові працюють вздовж трамвайних маршрутів №2, №6 та №8.

Нагадаємо, в межах реконструкції вул. Бандери передбачено будівництво та реконструкцію світлофорних об’єктів на 5 перехрестях. На сьогодні таке регулювання здійснюється на 4 з них – на перетині з вулицями Політехнічною, Антоновича, Героїв УПА та Федьковича.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.