Вівторок, 28 травня

На перехресті Городоцької та Бенедиктовича встановлюють пам’ятник ЗУНР. Фото дня

До сторіччя Західноукраїнської Народної Республіки у Львові з’являться два пам’ятники.

На перехресті вулиць Городоцької та Бенедиктовича встановлюють пам’ятник Західноукраїнській Народній Республіці — скульптуру лева. Відповідні фото на своїй сторінці у Facebook опублікувала голова прес-служби ЛМР Христина Процак. Відкрити його планують до 100-річчя ЗУНР, пише Твоє місто.

Автором проекту пам’ятника, що переміг в організованому міськрадою конкурсі в червні, є скульптор Володимир Цісарик. За задумом лев, що прокидається, є алегорією на молоду країну, яка зародилася на уламках Австро-Угорської імперії.

Елементами композиції є виноградна лоза з гроном винограду як символ того, що з краплі крові українських бійців Листопадового Чину та УГА, пролитої в боях за ЗУНР зародилася пізніше вільна Українська держава. Висота лева — три метри, загальна висота скульптурної композиції від мощення — 4,5 м. Біля пам’ятника також облаштують громадський простір.

На перехресті Городоцької та Бенедиктовича встановлюють пам'ятник ЗУНР. Фото дня

Додамо, що до 100-річчя ЗУНР у Львові відкриють ще один пам’ятник — від Львівської облдержадміністрації. Він з’явиться в сквері, що розташований поряд із консультативно-діагностичним центром клінічної лікарні Львівської залізниці. Його висота становить майже 8 метрів.

Проект пам’ятника визначила конкурсна комісія при ЛОДА 24 травня цього року. Серед чотирьох пропозицій перемогла ідея авторського колективу художника Любомира Медвідя, скульптора Василя Ярича та архітекторів Володимира Лавріна й Анни Андреєвої. 

«Проект пам’ятника є образним зображенням двох сил, які визріли у період ЗУНР, – політичної і військової. Також знак державності – український герб, зображений у вигляді полум’я», – зазначили автори.

Нагадаємо, що наступного тижня у Львові відзначатимуть 100-річчя ЗУНР. Програму святкування можна переглянути за посиланням.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.