На озеро у Стрийському парку повернулися лебеді

На озеро у Стрийському парку у Львові повернули лебедів. Птахи перебували у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі, що на вул. Кубанській. 

Джерело: Tvoemisto.tv.

«З 19 березня лебеді вже перебувають на озері. Протягом 4 місяців вони зимували під наглядом фахівців у центрі. Наразі ми повернули лише пару лебедів, бо за порадою орнітолога, хочемо надати їм можливість погніздуватися. У нас це вдається, адже пара вже почала гніздуватися і ми сподіваємося, що все вдасться», – пояснила керівниця Стрийського парку Олена Мазурик у коментарі Tvoemisto.tv.

Загалом на озері було 6 лебедів, проте наразі у парку залишатиметься лише пара.

Нагадаємо, що  три роки тому озеро у Стрийському парку обладнали спеціальною системою, що не дає йому цілком покритись кригою. Із того часу на водоймі могли зимувати четверо лебедів, які живуть там. Раніше лебедів забирали зимувати до приватних обійсть. 

Для довідки

Лебеді належать до водоплавних птахів родини качкових. Кровообіг птахів  відбувається таким чином, що вони не мерзнуть навіть за сильного морозу, можуть сидіти на кризі, не відчуваючи дискомфорту. Складніше їм перенести голод взимку. Природним кормом для лебедів є рослинна їжа, рідше – риба і земноводні, дрібні безхребетні, молюски, комахи. А ось від хлібу в птахів може початися ентерит – запалення слизової оболонки тонких кишок.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.