Понеділок, 4 березня

На місці львівського молокозаводу на Левандівці зведуть 30 багатоповерхівок

На території ПрАТ «Львівський міський молочний завод» проектують будівництво нового житлового кварталу. Йдеться про земельну ділянку на Левандівці, обмежену вулицею Рудненською, Гніздовського та Кондратюка.

Усі будівлі заводу, що є на цій території, підлягають знесенню, повідомляє zaxid.net.

На земельній ділянці, де заплановано зводити багатоповерхівки, окрім приміщень заводу, також розташована будівля «Львівського спеціалізованого АТП-1302» та стоянка, що теж підлягають знесенню. Розташований поруч ресторан «Босфор», як зазначено у розробленому детальному плані території (ДПТ), зносити не будуть.

Земельна ділянка, де планують зводити будинки

Земельна ділянка, де планують зводити будинки

Як розповів ZAXID.NET головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, ініціатором розроблення детального плану цієї території (ДПТ) з подальшою забудовою земельної ділянки є ПрАТ «Львівський міський молочний завод».

Цей завод входить до групи компаній «Континіум», одним із співласників якої є відомий львівський бізнесмен Петро Димінський. У «Західну молочну групу» (складову «Континіуму») входять загалом близько десятка молокопереробних підприємств, що випускають продукцію під торговою маркою «Комо». Проте у 2009 році «Львівський міський молочний завод», який працював у Львові з 1964 року, припинив роботу. Тоді ж з заводу було демонтоване і вивезене все обладнання.

Білим кольором позначені будівлі, які будуть зносити

Білим кольором позначені будівлі, які будуть зносити

Площа ДПТ становить приблизно 10 га. На цій ділянці планують звести 30 будинків, поверховість яких коливатиметься від 7 до 12 поверхів. Передбачено, що у цих будинках буде 1150 квартир, де зможуть жити 3,5 тис. людей.

Також на цій ділянці зведуть двоповерхові дитсадок і школу. У дитсадку передбачено облаштувати 120 місць, а у школі – 485.

Зонування та поверховість майбутньої забудови

Зонування та поверховість майбутньої забудови

По зовнішньому фасаду житлового комплексу розташують двоповерхові будівлі громадської забудови, де передбачено облаштувати магазини. Також на території житлового комплексу облаштують підземні та наземні парковки на орієнтовно 900 автомобілів.

Згідно з аналітичною системою YouControl, керівником ПрАТ «Львівський міський молочний завод» є Роман Турик, кінцевий бенефіціарний власник – Параскевас Захароуліс з Кіпру. Він також є бенефіціаром у ПрАТ «Бродівський завод сухого знежиреного молока», ПАТ «Житомирмолоко» та «Новоград-Волинському сиркомбінаті». Усі ці підприємства входять до «Західної молочної групи», підконтрольної «Континіуму».

У п’ятницю, 8 грудня, у великій сесійній залі Львівської міської ради відбудеться громадське слухання щодо детального плану цієї території.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.