Понеділок, 22 квітня

На Львівщині у межах реформи визначили дев’ять базових лікарень

Львівщина – єдина область в Україні, де у 2018 році створено один госпітальний округ на всю область.

Львівська область стала першим регіоном в Україні, яка визначилася із мережею багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (БЛІЛ), які мають надавати медичні послуги цілодобово і мати спеціалістів та обладнання для роботи в такому режимі. У переліку – дев’ять лікарень, пише zaxid.net.

Як повідомляє прес-служба МОЗ, цього тижня на щоквартальному засіданні Госпітальної ради Львівського госпітального округу учасники майже одноголосно схвалили пропозицію департаменту охорони здоров’я ЛОДА щодо спроможної мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. Вибір медзакладів відбувся за єдиним підходом до всієї мережі закладів охорони здоров’я, розробленим у співпраці з Проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

 

«Формування спроможної мережі багатопрофільних лікарень – важливий етап трансформації системи охорони здоров’я. Йдеться про найсильніші лікарні регіону. Вони мають бути доступні для населення та надавати якісні медичні послуги. Ми підтримуємо колег з Львівської області, які перші взяли на себе відповідальність та визначили перспективні лікарні, які в рамках поточної мережі стануть потужними центрами, щоб українці отримували якісну медичну допомогу», –зазначила міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька.

Згадане рішення госпітальної ради ще має бути затверджене розпорядженням голови ЛОДА.

Як пояснила для ZAXID.NET голова госпітальної ради, директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, у цих лікарнях буде концентруватися надання допомоги пацієнтам, які потребують інтенсивного лікування, ургентних хірургічних втручань. Усі інші лікарні залишаться планового лікування, реабілітації, паліативного або сестринського догляду. Також Ірина Микичак надала перелік дев’яти лікарень інтенсивного лікування, які визначені на Львівщині:

  1. Львівська міська лікарня швидкої допомоги – лікарня інтенсивного лікування II рівня,
  2. Львівська обласна лікарня – ЛІЛ II рівня,
  3. Львівська міська лікарня №8 – ЛІЛ II рівня,
  4. Буська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня,
  5. Червоноградська міська лікарня – ЛІЛ II рівня,
  6. Дрогобицька міська лікарня №1 – ЛІЛ II рівня,
  7. Самбірська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня,
  8. Стрийська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня,
  9. Новояворівська лікарня – ЛІЛ І рівня.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.