Вівторок, 21 березня

На Львівщині сильно зросла кількість зараження сказом

В січні 2023 року кількість випадків зараження сказом зросла вп’ятеро у порівнянні з аналогічним місяцем 2022 року. Відтак, цьогоріч епідеміологи зафіксували 10 таких випадків, а у січні 2022 – 2.

ДжерелоTvoemisto.tv з посиланням на Львівський лабораторний центр

Як зазначили в центрі, найчастіше сказ у тварин фіксували на Стрийщині – 4 випадки, по 2 випадки були у Дрогобицькому та Яворівському районах, по 1 випадку – у Львівському та Золочівському районах. Серед тварин, що хворіли на сказ – 1 домашній кіт, 4 домашні собаки та 5 диких лисиць. Антирабічне лікування призначили 15 мешканцям області.

«Потрібно одразу звертатися в найближчу лікувальну установу, травмпункт, амбулаторію. Лікарі оглянуть і визначать чи призначати лікування. У Львові, здебільшого, мешканці звертаються у 8-му лікарню до рабіологів. Вакцинуватися потрібно до 24 годин. Не можна чекати наступного ранку чи дня», – зазначила епідеміологиня Ірина Фесенко у коментарі Tvoemisto.tv 

Нагадаємо, що у Городоцькому районі четверо людей імовірно інфікувалися вірусом сказу від собаки. Він покусав свого господаря, коли той намагався відвезти тварину до ветеринара. В населеному пункті запровадили карантинні обмеження.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.