Вівторок, 28 травня

На Львівщині розробляють шість нових туристичних маршрутів

Пішохідні, велосипедні та автомобільні напрямки будуть цікавими для сімейного відпочинку

На Львівщині напрацьовують нові туристичні маршрути. Проект «Мандри Сокільські» втілює команда, яка займається реновацією будинку товариства «Сокіл» у Бібрці. Довкола цього містечка є багато цікавих об’єктів і місць, тож їх впорядкують у пішохідні, велосипедні та автомобільні туристичні шляхи для сімейного та молодіжного відпочинку, пише zaxid.net.

Серед найцікавіший об’єктів цього регіону — гора Камула, Свірзький замок, будинок «Сокола» та оборонний костел в Бібрці, П’ятничанська вежа, Соколівський оборонний костел, дерев’яна церква в селі Вільхівець, місця зустрічей Івана Франка і Уляни Кравченко. Туристичні маршрути екологічного, культурного, історичного, гастрономічного та інших спрямувань прокладуть в межах Бібрської ОТГ та довкола неї.

Бібрка розташована за 30 км від Львова, тож це буде гарна нагода мандрівки вихідного дня для відпочинку і ознайомлення з історією краю.

«Тут величезна багатонаціональна спадщина, бо до Другої світової тут спільно жили українці, поляки, німці, євреї. Тут є пам’ятки архітектури, як Свірзький замок, та старі дерев’яні церкви, є свої місцеві традиції, чудова природа. Тут є гора Камула — найвища точка між Кримськими і Карпатськими горами! Але наразі для широкого загалу туристів цей регіон Опілля недооцінений», — пояснює голова БФ «Cпадщина.UА» Ганна Гаврилів.

Власне цей благодійний фонд «Cпадщина.UА» займається проектом у межах програми мінігрантів для культурної спадщини «ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину» та за угодою з Лабораторією міського простору. Загальна його вартість — 136 тисяч гривень.

«Грантом передбачено роботу тільки в межах Бібрської ОТГ, але свідомо ми включимо також ті, що розташовані поруч, бо це логічно в межах партнерства з сусідніми громадами. Наприклад, Стільсько», — розповіла ZAXID.NET волонтерка проекту «Сокіл. Перезавантаження» Анна Герич.

До маршрутів увійде близько 100-150 об’єктів. Зараз над їхнім відбором працюють історики, архітектори, мистецтвознавці, етнографи, краєзнавці. Робота передбачає історичні дослідження, вивчення архівів, експедиції. Маршрути планують розробити до кінця червня.

«Зараз створюють реєстр всіх потенційно цікавих туристичних об’єктів. До нього будуть належати природні місця, пам’ятки й історичні будівлі, які наразі не є пам’ятками. Там є церкви, будинки «Просвіти», станційні об’єкти з кінця XIX – поч. XX ст. Паралельно етнографи вишукують легенди, фольклор, придумують квести. Тобто йдеться про особливості регіону, те, чим бібрський край справді є особливим», — розповідає ZAXID.NET координатор проекту «Сокіл. Перезавантаження» Іван Щурко.

Після цього розроблять інтерактивну карту з усіма об’єктами. Їх промаркують на місцевості. «Сокіл» у Бібрці буде адміністративним центром цієї мережі мандрівок.

Фахівці, які працюють над новими маршрутами, вважають, що будь-які мандри Бібреччиною мають починатися зі знайомства з історичним будинком товариства «Сокіл». До слова, команда майже рік займається цим раніше закинутим будинком. Там розпочали ремонти, замінили вікна, планується створення «Кімнати бургомістра». У «Соколі» відбуваються виставки, презентації, творчі вечори, кінопокази, екскурсії. Також реставратори під час дослідження розписів старої будівлі аптеки XVIII-XIX ст. у Бібрці виявили фреску триголового змія.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: