Вівторок, 12 грудня

На Львівщині голову сільради відправили на 3 роки до в’язниці за виписані собі премії

У Львівській області до 3 років та 3 місяців позбавлення волі засудили уже колишнього голову Лисятицької сільської ради (Стрийський район Львівської області), який від січня до листопада 2018 року виписував собі премії. Також він повинен повернути майже 90 тис. грн.

Про це йдеться у вироку Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 17 жовтня 2023 року — пише Lviv1256.

Як вказано у матеріалах суду, голова сільської ради від січня до листопада 2018 року виписував собі 100% премії без рішення сільської ради. Його звинуватили у “заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем”.

Підозрюваний повідомив, що він був сільським головою від 2015 до 2019 року, проте згодом його усунули з посади. Чоловік на суді провину заперечив та заявив, що сесія сільської ради ухвалила рішення про преміювання, але нібито секретарка ради не внесла це до протоколу засідання, а йому “не вистачило досвіду”, щоб перевірити документ.

Проте суд, дослідивши матеріали справи, встановив, що Лисятицькою сільською радою рішення про преміювання голови сільської ради на 2018 рік не приймалось, а тому голова сільради порушив закон, підписуючи накази, якими він отримував 100% премії. А тому прокуратура звернулась до суду з проханням стягнути ексголови сільради майже 90 тис. грн премій на користь Стрийської міської ради.

Стрийський міськрайонний суд визнав експосадовця винним за 2 ст. 191 та частиною 3 ст. 191 КК України. Його засудили на три роки та три місяці позбавлення волі. Також чоловік повинен повернути майже 90 тис. грн премій.

Крім того ексголову сільради звинуватили у незаконній передачі земельних ділянок, проте суд його виправдав.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.