На громадських слуханнях львів’яни проголосували проти сміттєпереробного заводу в місті

Ввечері 18 липня у Львові відбулись громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного комплексу на вулиці Пластовій, 13, що на території очисних споруд Львівводоканалу.

Про це повідомляє 4studio.com.ua.

Слухання ініціювали самі мешканці, конкретно Личаківського та Шевченківського районів Львова.

Враховуючи неналежну організацію події, слухання довелось проводити просто неба й воно розтягнулось у часі.

Попри всі суперечки та труднощі, мешканці заявили про готовність довести справу до кінця й таки змогли проголосувати.

У підсумку: 352 з 325 зареєстрованих учасників проти будівництва, 4 – за, 1 – утримався.

Житель Личаківського району, екс-депутат Львівської міської ради Яромир Самагальський під час громадських слухань заперечив чиновникам Садового, що у історії із будівництвом сміттєвого заводу все так просто.

«Заяви міської ради про сміттєвий завод – це брехня і маніпуляції. Станом на сьогодні не існує техніко-екологічного обґрунтування стосовно того, яка сировина і скільки сміття буде надходити на цей завод. Досі не відомо, яка кількість сміття вивозиться з Львова. Міський голова два роки розповідав, що у нього є домовленості з ЄІБ про кредит під 1,5% на 20 років. Сьогодні беруть 35 млн у ЄБРР під 6% річних. За 20 років Львів заплатить за цей кредит більше 6 мільйонів євро», – сказав Яромир Самагальський.

Еколог Алла Войцеховська, яка представляє міжнародну ГО «Екологія, право, людина» додала, що у Європі від такого плану заводу, що хочуть звести у Львові, уже відмовляються.

«Цей завод, який пропонується побудувати Львівською міською радою не має методів реалізації. Він продукуватиме РДФ-паливо, якого немає кому продавати. Цементні заводи не планують його приймати. Цей завод механіко-технологічної обробки вироблятиме і технічний компост, який не придатний ні для яких цілей. Такі технології не підтримуються європейською комісією», – сказала Алла Войцеховська.

Мешканці також заявили присутнім представникам влади та журналістам, що не проти будівництва сміттєпереробного заводу, але категорично проти його зведення у районі, де й так функцінує не один десяток промислових підприємств, що вже негативно впливає на якість повітря та води у районі.

Також активісти наполягали на тому, що запропонований проект є застарілим і таким, що не відповідає сучасним європейським нормам та вимогам.

На думку містян, міська та обласна ради мають прийти до іншого спільного рішення щодо ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу.

Перед присутніми виступили керівник ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря, заступник директора Львівводоканалу Дмитро Ванькович, представник Львівавтодору Роман Зубачек. Усі виступи міських чиновників люди зустріли вигуками «Ганьба!».

Результатом громадських слухань стало категоричне «ні» будівництву сміттєпереробного заводу у Львові.

Нагадаємо, тендер на розроблення проектно-кошторисної документації для будівництва сміттєпереробного заводу у Львові оголосили 19 лютого. У квітні депутати погодили кредит ЄБРР на 25 млн євро для будівництва заводу. Роботи планували розпочати у другій половині 2018 року.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.