Митниця відібрала у львів’янина 20 картин, які він купив в Італії

На кордоні з Угорщиною вилучено незадекларовані 20 картин, придбані на аукціоні в Італії. Порушником виявився 62-річний львів’янин, який вирішив обійти митне законодавство і не декларувати у «зеленому коридорі» 20 картин відомих українських живописців, написані минулого століття. Про це повідомила Закарпатська митниця — пише Львівський портал.

За даними відомства, повертаючись з Євросоюзу до України через митний пост «Астей» на автомобілі в якості пасажира, пенсіонер під час проходження митного контролю стверджував, що не переміщує через українсько-угорський кордон товари, які підлягають декларуванню та оподаткуванню.

Однак у ході поглибленої перевірки автомобіля на задніх сидіннях було виявлено 20 художніх картин. Серед полотен – кілька творів художника Валинтина Литвиненка, зокрема: «Ранок» (1975 р), «Церква на пагорбі» (1974 р), «Літній день» (1972 р), «Берег річки» (1976 р); інші написані Віктором Зарецьким – «Портрет старої жінки» (1947 р), «Тиша» (1989 р), «Вид з вікна» (1988 р); також кілька картин митця Михайла Дерегуса – «Останній сніг» (1981 р), «Провінціальний пейзаж» (1980 р), «Краєвид»; художника Сергія Григор’єва – «На містку» (1984 р), «Старе дерево» (1982 р), «Літо» (1978 р), акварель «Портрет2 (1971 р); маляра Карпа Трохименка – картини «Київ вечірній» (1965 р), «Вид з балкону» (1960 р); мисткині Віри Довгалевської – картина «Квіти» (1974 р), художника Федора Захарова – картина «Зима», етюд художниці Тетяни Яблонської.

За словами власника картин, виявлені картини йому придбали в італійському місті Генуї на аукціоні за 5 тисяч євро і везе їх для власних потреб. Будь-які документи, що підтверджують вказану ціну, у пенсіонера при собі не було.

картина живопис

Згідно з вимогами митного законодавства, товари, виготовлені 50 і більше років тому, незалежно від їх вартості та способу переміщення через митний кордон України, підлягають письмовому декларуванню. Не підпадають під оподаткування товари, загальна вартість яких становить до 500 євро та вага до 50 кг.

Тож, відносно чоловіка складено протокол за порушення митного проходження. Наразі художні твори вилучено, а їх остаточну вартість встановить спеціаліст-експерт. Справу розглядатиме Закарпатська митниця.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.