МОН розслідує справу львівської журналістки, яка заявила про корупцію під час захисту дисертації

Міністерство освіти “розслідує” справу львівської журналістки Олесі Яремчук, яка опублікувала репортаж про корупцію під час підготовки до захисту дисертації. Про це Олеся Яремчук написала у Facebook.

Джерело: Суспільне.

За словами науковиці, про розслідування їй розповів міністр освіти Сергій Шкарлет у телефонній розмові у четвер, 29 квітня.

“Він (міністр освіти, — ред.) сам розмовляв з головою вченої ради, де я пробувала захиститись. Раду перевірятимуть. Мені ж міністерство готове надати можливість захиститись в іншій раді, попри те, що я “пропустила дедлайн” подання оголошення. Це щодо мого випадку”, — сказала Олеся Яремчук.

Також науковиця наголосила, що поставила питання щодо оплати праці спеціалізованих рад.

Що відомо

  • Львівська дослідниця Олеся Яремчук розповіла про вимагання хабаря та фуршету при захисті дисертації.
  • Письменниця та журналістка у своєму матеріалі для “Української Правди” розказала, як в одному з українських університетів з неї вимагали гроші за захист кандидатської дисертації.
  • “Виявляється, що потрібно платити по 100 доларів трьом експертам за роботу і опонентам. Окрім того, аспірант має зробити фуршет на 20 осіб, має заплатити за розсилку автореферату. Я взагалі-то думала, що можу зробити це сама, але в процесі виявилося, що це лише там потрібно робити”, — каже Олеся Яремчук.
  • За п’ять днів пост у Facebook на її сторінці з посиланням на матеріал набрав більше двох сотень поширень, а в коментарях користувачі розповіли про схожий досвід захисту своїх наукових робіт в українських вишах. Та дати хід справі Олеся не наважилася, адже довести факти корупції нелегко.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.