«Маємо готуватись до найгіршого сценарію – місто може тижнями бути без світла», – Андрій Садовий у зверненні до львів’ян (відео)

Міський голова Львова Андрій Садовий у зверненні до львів’ян наголосив, що необхідно бути готовими до ситуації, коли місто може не мати електроенергії як кілька днів, так і тижнів. Через це слід підготуватись і до можливих перебоїв із теплопостачанням. Також мер пояснив, чому під час відключень «Укренерго» не всі будинки залишаються без світла.

«Після останніх ракетних обстрілів, я думаю, всі львів’яни краще розуміють, в яких умовах сьогодні перебувають мешканці Харкова, Запоріжжя, Миколаєва та більшості міст нашої країни. Освітлення немає тижнями, а опалення дуже часто є неможливим.

Нас обурює той факт, що під час відключень одні вулиці і десятки будинків без світла годинами, а в інших постійно є. Коли будували і планували Львів, ніхто не передбачав, що ми будемо мати планові чи позапланові відключення. Якщо на лінії, яка заживляє ваш будинок, розташована лікарня чи стратегічне підприємство, напевно, енергетики відключати світло не будуть. З іншої сторони відключення будуть. І тут нема ніякої справедливості, є реалії сьогоднішнього часу. Маємо готуватись до найгіршого сценарію – місто може тижнями бути без світла.

Тому хочу подякувати сьогодні всім мешканцям, які в своїх будинках облаштовують в укриттях пункти обігріву, металеві печі, дрова. Ми вже плавно доходимо до тисячі таких пунктів обігріву у Львові. Хочу подякувати всім львів’янам, які купують генератори. Ми компенсуємо 50% вартості генераторів. Але я б хотів, щоб ми трішки подивилися вперед», – сказав Андрій Садовий.

Мер також зазначив, що дуже важливо, аби медичні заклади мали альтернативне електропостачання, тобто були теж забезпечені генераторами. Також місто закуповує твердопаливні котли для міських лікарень на випадок неможливості централізованого опалення.

«Складний час перед нами, але я оптиміст. Я переконаний, що цю роботу, яку ми зараз з вами зробимо, ми зробимо якісно, і ворог нехай біситься від злості, але ми переможемо!», – підсумував мер Львова.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.