Субота, 21 вересня

Львівську ратушу пікетують одразу три пікети. Чого вимагають пікетувальники

Пікетувальники виступають проти незаконних забудов у Львові, зокрема проти забудови Цитаделі, а також проти реформування 3-ї стоматологічної поліклініки.

Сьогодні, 21 червня, перед початком пленарного засідання депутатів міської ради під Ратушею розпочалися три пікети, пише Твоє місто.

ГО «Народна дія» та інші активісти з 18 червня розпочала голодування на знак протесту проти незаконних забудов у Львові. На початку пленарного засідання їхня представниця Лідія Конюх виступила перед депутатами, де озвучила їхні вимоги.

Зокрема активісти вимагають провести розслідування роботи головного архітектора Львова Юліана Чаплінського та подальшої його відставки, припинення «дерибану» землі в історичному ареалі міста та його руйнування, відновлення роботи комісії з вирішення спорів у сфері містобудування, оскільки, за словами протестувальників, погодження містобудівної документації зараз відбувається без участі громадськості.

Також представники ГО «Народна дія» принесли міському голові Львова символічний подарунок – кувалду, оскільки їх обурило те, як Андрій Садовий виступив проти незаконної забудови у Золочеві, проте не бореться з подібними випадками у Львові.

Тим часом представники Української галицької партії виступили проти забудови Цитаделі – місця, де був розташований концентраційний табір «Шталаг-328». Протестувальники розмістили біля входу в Ратушу імпровізований концтабір.

«На минулій сесії з порушенням регламенту депутати підтримали ухвалу про будівництво на Цитаделі. Текст цієї ухвали не був розданий, тому це було фактично голосування наосліп», – говорить один з протестувальників, член політради УГП Іван Щурко.

Читайте також: Як бабло перемагає зло. У центрі Львова, на місці концтабору, де загинуло близько 142 тисяч людей, збираються звести багатоповерхівки.

Пізніше Андрій Садовий ветував цю ухвалу, проте під час сьогоднішнього засідання депутати мають можливість подолати вето міського голови.

За словами Івана Щурка, протестувальники хочуть добитися, щоб вето не було подолане, а також щоб міська рада спільно з міжнародними партнерами дослідила цю ділянку та обрала для неї інше призначення – облаштування музею, меморіального комплексу чи дослідницького центру.

Також на акцію протесту вийшли працівники 3-ї комунальної стоматологічної поліклініки, активісти та учасники бойових дій, які вимагають збереження стоматполіклініки в статусі бюджетної установи.

«26 лютого були проведені громадські слухання щодо збереження 3-ї стоматполіклініки. Громада Залізничного району одностайно нас підтримала, і ми вирішили вимагати від міської ради зберегти наш медзаклад у статусі бюджетної установи. На основі громадських слухань ми склали проект ухвали, який має сьогодні розглядатися на сесії. До сьогодні на наших працівників тиснуть, погрожують їм звільненням, не виплачують зарплату», – говорить організатор акції протесту, лікар-стоматолог Юрій Казмірчук.

За його словами, протестувальники вимагають від депутатів прислухатися до думки громади Залізничного району та не порушувати Конституцію.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.