Львівського студента змушують віддати стипендію, бо він вирішив повернутись до школи

2543
Тернопільські школярі побили палицею другокласника, бо той не має вдома комп’ютера і планшета

У Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну у Львові студента не відраховують з навчання, бо вимагають повертнути стипендію.

У хлопця просять віддати 970 гривень. Про прикрий випадок 15-річного Юліана Дегтярова стало відомо журналістам Zaxid.net.

Хлопцю не сподобалось навчання в училищі і він вирішив повернутись до школи. Проте, щоб забрати документи з ПТУ, потрібно було підписати обхідний лист.

За словами тітки Юліана, Олександри Дегтярової, головна бухгалтерка закладу Людмила Біда відмовилася підписувати обхідний лист, поки хлопець не поверне отриманої стипендії за два місяці навчання.

Не допомогло і звернення до директора закладу Романа Ворняка.

За словами Олександри Дегтярьової, коли племінник пішов до директора училища Романа Ворняка скаржитися, що від нього вимагають гроші, той навіть пригрозив. «Каже, ти зобов’язаний повернути кошти. Якщо ти не повернеш, то прийде фінансова інспекція і змусить тебе через суд повернути гроші», – додала жінка.

“Потім приходить КРУ (Держаудитслужба) і пише нам, що то порушення, що вони отримують незаконну стипендію. На нього виділили кошти, а він не вчиться”,– виправдовує свої дії бухгалтерка училища Людмила Біда.

Проте, згідно із законодавством, учні не повинні повертати отриманих стипендій, якщо вирішують припинити навчання.

До слова, профтехучилища утримуються за рахунок міського бюджету і стипендії учням платять також коштом львівських платників податків.