Львівські митники викрили оборудку на 2,5 млн. грн

VeloНа одну з фірм в Україні намагалися ввезти майже 360 велосипедів за документами, що містять неправдиві відомості щодо відправника, отримувача та  вартості товару.

Так, нещодавно  в зону митного контролю пункту пропуску «Краковець»  смугою руху «червоний коридор» в’їхав  вантажний автомобіль під керуванням громадянина України. До митного контролю він подав товаросупровідні документи, згідно з якими переміщував з  Іспанії на адресу підприємства в м. Києві  358  шт. двоколісних велосипедів різних модифікацій іспанського та італійського виробництва  вартістю понад 13 000 доларів США.

Під час митного контролю у працівників митниці виникли сумніви щодо цієї зовнішньоекономічної операції, зокрема  щодо правдивості поданих до митного контролю документів. Тож було прийнято рішення надіслати запит до закордонних імпортерів. За результатами отриманої відповіді встановлено, що насправді дві фірми  – іспанська та французька – відправляли товар на адресу  двох фірм у м. Києві, причому жодної  не зазначено в документах, а загальна вартість переміщуваних велосипедів – майже 95 тис. дол. США.

Таким чином, громадянин України вчинив дії, спрямовані на переміщення товару з приховуванням від митного контролю шляхом подання до митного органу  як підстави для переміщення товару документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника, отримувача та вартості товару.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483  Митного кодексу України. За цим фактом складено протокол про порушення митних правил. Велосипеди вартістю майже 2,5 млн. грн. вилучено. Справу буде скеровано до суду, який і визначить покарання.

Варто зазначити, що це вже третій випадок  впродовж останніх двох   тижнів, коли  працівники Львівської митниці ДФС викривають ввезення товарів  за  документами, що містять неправдиві дані.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.