п`ятниця, 14 червня

Львівські медики прооперували 60-річну жінку, яка майже два роки не могла зігнути коліно

Майже два роки вона не могла зігнути коліно, а останні декілька місяців – уже навіть ходити. Жінка підвернула ногу ще 30 років тому і тепер назавжди могла залишилась прикутою до інвалідного візка.

Спеціалісти Центру травми лікарні святого Пантелеймона прооперували пацієнтку та повернули її до повноцінного життя.

Половину свого життя 61-річна Зіновія Смага із Золочівщини приймала знеболювальні препарати. Ще в молодості вона ненароком травмувала ногу і упродовж усіх цих років намагалась побороти біль самостійно. Та останні місяці стали справжнім випробуванням: коліно практично не згиналось. І встати з ліжка та зробити кілька кроків по хаті вона уже просто не могла.

Страх назавжди опинитись в інвалідному візку змусив жінку поїхати в лікарню. Після ретельного обстеження лікарі діагностували деформуючий остеоартроз колінного суглоба. Простіше кажучи, це зношення та деформація суглоба. Консервативне лікування при такій патології – неефективне.

Єдиний вихід – це тотальне ендопротезування, тобто хірургічне втручання, при якому зруйнований суглоб замінюється штучним. Лише півтори години – і команда ортопедів-травматологів (Василь Рокита, Віталій Сікліцький та Володимир Романишин) спротезували колінний суглоб пацієнтки, вирівняли ногу та відновили рухи в повному об’ємі.

Знову стала на ноги та зробила перші кроки пані Зіновія уже наступного після дня після втручання.

«Коли я побачила, що стою сама, ноги рівненькі, я не повірила та заплакала», – каже жінка, додаючи, що для неї цей день – наче початок нового життя. І рівно за тиждень вона своїми ногами покинула лікарню.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.