п`ятниця, 19 квітня

Львівські IT-фахівці створили мобільний додаток «доповненої реальності» для фортеці Тустань (відео)

Додаток «домальовує» нині неіснуючу середньовічну фортецю на скелях заповідника

Відтепер на скелях Тустані туристи зможуть побачити неіснуючу нині фортецю у режимі реального часу. Львівські IT-фахівці вперше в Україні створили мобільний додаток «доповнена реальність» для заповідника «Тустань». Він безкоштовний і уже працює, пише zaxid.net.

На скелях Сколівщини у IX-XVI століттях існувала дерев’яна фортеця Тустань, вона сягала 90 метрів заввишки і діяла як митниця та прикордонний пункт Київської Русі, а потім Галицько-Волинського князівства.

Близько року тому фахівці львівської IT компанії «SoftServe» взялися розробляти мобільний додаток «доповнена реальність». Упродовж року і в сонце, і в сніги автори програми приїжджали на скелі, тестували, програмували не лише в офісі, а й просто неба.

Львівські IT-фахівці створили мобільний додаток «доповненої реальності» для фортеці Тустань

«Це не те завдання, яке вирішується в офісі, сидячи за комп’ютером. Ти приїжджаєш, дивишся, а вона працює не так, як ти сподівався, і ти сидиш і тут програмуєш», ‒ розповідає Семен Фріш, Virtual Reality інженер.

«Спочатку програма не працювала при різному освітленні, і ми зрозуміли, що нам замало даних. Тому ми все перефоткали, повернулися з купою даних, купою фотографій і відео в офіс, навчили нашу модель на цих нових даних і на диво все запрацювало», ‒ додає Теодор Романус, Argumented Reality інженер.

Основою стали дослідження заповідника «Тустань» за останні 50 років. Доповнена реальність ‒ це мобільний додаток, який накладає 3D-модель фортеці на справжні скелі.

Екскурсоводці Світлані Данилович таке ноу-хау спростило роботу.

Львівські IT-фахівці створили мобільний додаток «доповненої реальності» для фортеці Тустань (відео)

«Картинка ‒ це є одне, а побачити в реальності, як воно було забудовано, набагато цікавіше для туристів», ‒ пояснює Світлана Данилович.

Додаток спрацьовує на 5 точках, які спеціально промарковані на маршруті. На першій точці можна побачити увесь замок у час свого найбільшого розквіту, тобто приблизно у XII-XIII ст. Друга точка біля Великого Крила, де видно, як була забудована друга лінія оборони. Третя точка покаже в’їзну браму, четверта ‒ замок зсередини і п’ята ‒ північну стіну забудови і оглядові вежі.

«Цей додаток дуже простий, просто треба направити планшет на скелі і на екрані покаже, яка забудова була у тому місці», ‒ додає екскурсовод.

Програма дає туристу ще один бонус ‒ селфі на фоні нині неіснуючої фортеці.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: