Львівська поліція затримала озброєного чоловіка у формі есесівця Третього Рейху (відео)

У львівському парку затримали озброєного чоловіка у формі Третього Рейху. Після перевірки патрульними виявилось, що це учасник фестивалю ретро-автомобілів, який хоч і одягнутий у реальну форму СС, але нічого не порушує.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Патрульної поліції Львівщини, інцидент стався у п’ятницю, 31 травня, близько 14:15 на закритій території у Парку культури, де зараз триває підготовка до фестивалю ретро-автомобілів.

До патрульних подзвонив львів’янин, який заявив, що у Парку культури чоловік у військовій формі із забороненою в Україні нацистською символікою порушує громадський спокій. Інспектори приїхали, перевірили документи і виявили, що це просто учасник фестивалю Leopolis Grand Prix.

Затриманим виявився в. о. керівника військово-історичного технічного клубу «Техно легенда» Ростислав Шелюх. Сам він пояснив ZAXID.NET, що зброя і форма у нього справжні.

«Зброя зроблена під холосту спеціально для театралізованих дійств. Символіка? Ну і що, що символіка – я ж не з прапором ходжу. Якби я прийшов із нацистським прапором і махав ним тут, тоді так. Це справжня форма СС. Тут ми просто представляємо наш клуб – не агітуємо, не пропагуємо, фотографуємося з кимось, якщо хтось хоче», – розповів Ростислав Шелюх.

Після нетривалої перевірки патрульні відпустили чоловіка.

Зазначимо, від 2011 року у Львові щовесни відбувається Leopolis Grand Prix, у рамках якого відбуваються виставки, парад та перегони ретро-автомобілів. Нерідко учасники фестивалю також носять і ретро-одяг, щоб відповідати стилю свого авто.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.