Львівська облрада нагадала Зеленському про червоні лінії та покликала українців на Майдан

593
Новорічна ніч на Майдані, близько півмільйона українців співають гімн. Фото ТСН.
2013-2014рр. Новорічна ніч на Майдані, близько півмільйона українців співають гімн. Фото ТСН.

Депутати ЛМР звернулися до президента перед переговорами у Парижі.

Львівська обласна рада звернулася до президента Володимира Зеленського перед зустріччю у “нормандському форматі”, що запланована на 9 грудня у Парижі, передає ТСН.

Заява депутатського корпусу, яку підтримали 58 обранців, оприлюднена на сайті облради.

“Усвідомлюючи ризики для безпеки й національних інтересів України, реалізації європейського та євроатлантичного вибору українського народу, які виходять з тривалої агресії Російської Федерації, заявляємо про необхідність дотримання під час переговорів у “нормандському форматі” принципових позицій – червоних ліній, порушення яких завдасть непоправної шкоди Україні”, – йдеться у заяві.

Зокрема, депутати вимагають забезпечити принцип “спершу безпека”, включаючи всеохоплююче припинення вогню, виведення російських військ і зброї з території України, та повернення контролю України над українсько-російським кордоном.

“Жодних компромісів щодо унітарності держави – ніякої федералізації. Жодних компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу. Жодних політичних дій, зокрема виборів, на нині окупованих територіях Донбасу до виконання умов безпеки і деокупації, зокрема виведення російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань, встановлення контролю над кордоном. Жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму Україні. Жодного припинення міжнародних судових процесів проти Росії. Звільнення всіх політичних в’язнів та військовополонених”, – додали у Львівській облраді.

Окремо депутати у своїй заяві закликали всіх українців, усі державницькі політичні сили, громадські організації вийти 8 грудня о 13.00 на Майдан Незалежності в Києві, “щоби продемонструвати нашу єдність та рішучість у боротьбі за Україну”.

Нагадаємо, раніше стало відомо, коли відбудеться зустріч у “нормандському форматі”, дату 9 грудня підтвердили всі сторони.

Як повідомлялося, у Мінську на переговорах учасників Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі було знято усі перешкоди на шляху до зустрічі лідерів країн “нормандського формату”.

Великий обмін всіх на всіх, контроль України над кордоном з Росією, місцеві вибори на Донбасі винятково за з українськими законами і конкретні терміни виведення незаконних формувань – такі питання Київ порушить на переговорах лідерів “нормандської четвірки”. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час зустрічі із прем’єр-міністром Швеції.  “Розведення сил та засобів в районі н.п. Золоте, Петрівське та Станиця Луганська стало останніми кроками в цьому напрямку”, – зазначила прес-секретар представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер.