Середа, 13 листопада

Львівська мерія прийняла пропозицію власника «Океану» відновити мозаїку і відкрити художню школу

Під час засідання 13 вересня виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив компанії «Ріел-Естейт Груп» містобудівні умови і обмеження на будівництво нового магазину «Океан» на вул. Володимира Великого.

При цьому забудовника зобов’язали власним коштом відновити зруйновану мозаїку «Море і риби» та передати місту приміщення під художню школу та галерею, пише zaxid.net.

У лютому цього року виконком уже видавав компанії «Ріел-Естейт Груп» містобудівну документацію на реконструкцію магазину «Океан». Під час будівельних робіт забудовник знищив цінну мозаїку з рибами, яка прикрашала фасад магазину. Після цього виконком скасував містобудівні умови і обмеження цій компанії.

Згодом представники фірми-забудовника пообіцяли власним коштом відновити зруйновану мозаїку. У вересні розпочались роботи з відновлення, які, за попередніми підрахунками, коштуватимуть близько 100 тис. доларів. Окрім того, забудовник сплатив 90 тис. грн штрафу, який на нього наклала Інспекція ДАБК.

Відтак 13 вересня виконком знову видав забудовнику містобудівні умови і обмеження на будівництво нового магазину «Океан» на вул. Володимира Великого, 26-а. У рішенні виконкому йдеться про те, що після здачі будівлі в експлуатацію забудовник має передати місту 1000 м2. У цьому приміщенні планують відкрити філію художньої школи імені Новаківського, а також художню галерею.

У рішенні виконавчого комітету також прописується зобов’язання забудовника відновити мозаїку. При цьому, за словами заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка, будівельні роботи компанія «Ріел-Естейт Груп» розпочне лише після того, як повністю відновить мозаїку з рибами. За відновленням мозаїки можна буде спостерігати у режимі онлайн, адже забудовник має встановити камери відеоспостереження.

«Люди мають цінувати середовище, в якому вони живуть. Мозаїку відновити можливо. За попередніми підрахунками, цей процес може тривати близько 3 місяців. Уже стартували попередні роботи з відновлення, однак вони можуть тривати без втручання в ґрунт. 30% елементів потрібно буде докуповувати. Є багато дискусій, чи це справді відновлення. Ми наполягаємо, щоб це було відтворення того, що було. Технологічно, це буде копія», – пояснив Андрій Москаленко.

Як зазначив під час розгляду питання син автора мозаїки — Остап Патик, зараз ідуть активні роботи над відновленням мозаїки.

«Ситуація рухається в позитивному руслі. Усі сіли за круглий стіл і є багато позитивних рішень. Забудовник це усвідомив, і профінансує відновлення мозаїки. Також, окрім сплати штрафу, він дає місту приміщення на 1000 кв м, де буде муніципальна галерея і філія художньої школи імені Олекси Новаківського. Окрім того, є ідея щодо вшанування пам’яті Володимира Патика — скажімо, у вигляді меморіальної кімнати чи музею. Ці рухи правильні. Проблем із матеріалами та людьми, які відновлюватимуть панно, немає», – зазначив він.

Також на засіданні виконкому був присутній заступник директора компанії-забудовника Тарас Зубач, який підтвердив, що всі видатки на відновлення зруйнованої мозаїки фінансує забудовник.

«Ми маємо такий добрий намір в районі тисячі квадратних метрів, точно буде визначено проектом, передати на потреби школи. Ми фінансуємо повністю відновлення стіни в тій самій площині, яка була до того. Всі повністю видатки лягають на нас», – сказав він.

Власниками компанії «Ріел-Естейт Груп», нагадаємо, є Наталія та Володимир Швед.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.