п`ятниця, 22 листопада

Вдвічі менше туристів, ніж торік. Ситуація з туризмом у Славському та Львові напередодні свят

У гірському селищі Славське та Львові цьогоріч на новорічно-різдвяний період очікують менше туристів, ніж торік. Зараз у Славському заповненими є 50% об’єктів, а у Львові найбільше зарезервували об’єктів на новорічну ніч — 52%.

Про це у ефірі Суспільного розповіли керівниця сектору туризму Славської громади Ольга Безушко та керівниця управління туризму Львівської міськради Христина Лебедь.

Ситуація у Славському

У туристичному Славському наразі немає снігу. Раніше у цей період там були зарезервовані вже до 90% об’єктів, цьогоріч тільки 50% заповнені, розповідає керівниця сектору туризму Славської громади Ольга Безушко.

Вдвічі менше туристів, ніж торік. Ситуація з туризмом у гірському Славському та Львові напередодні свят
Туристичний об’єкт Славському. Суспільне Львів, архівне фото

“Ціни з 2021 року суттєво не змінилися, зростання є в діапазоні 10-15%. Це виключно через те, що багато об’єктів забезпечені альтернативною подачею енергії. На сьогодні ми говоримо про ціну від 800 грн і вище. Це будуть індивідуальні будиночки на двох осіб без харчування. Але є і об’єкти за 3-5 тисяч грн за добу. Щодо підйомників, то ціни від 700 грн абонемент денний, це якщо буде сніг. Прогулянкові залишилися зі старими цінами”, — розповідає Ольга Безушко.

Вдвічі менше туристів, ніж торік. Ситуація з туризмом у гірському Славському та Львові напередодні свят
Чани у Славському. Суспільне Львів, архівне фото

За її словами, коли у Славську немає снігу, туристи обирають прогулянки, домашній відпочинок, прогулянки на підйомниках, екскурсії, чани, сауни та інше альтернативне проведення часу у тиші.

Малий та середній бізнес продовжують працювати

У Славському переважає малий та середній бізнес. Підприємці змогли не закрити бізнес навіть під час війни. Це відбулося завдяки вимушеним переселенцям, каже Ольга Безушко.

“У Славську насправді малий і середній бізнес. Насправді, кожному вдалося втриматися цього року та зберегти робочі місця в більшості. Звісно, цьому сприяли ВПО, які переїхали до нас. Сприяло те, що великі підприємці перевезли сюди свої компанії. Таким чином місцевому бізнесу вийшло втриматися”, — каже керівниця сектору туризму Славської громади.

Навесні і влітку ВПО замінили туристів, зараз більшість ВПО виїхали. У 2022 році у Славському не реалізовували нових проєктів, однак дуже сподіваються, що у 2023 році ситуація покращиться.

Ситуація у Львові

У Львові ситуація із туризмом схожа. Від початку повномасштабного вторгнення у місті переважали вимушені переселенці, попри це, підтримували бізнес візити в Україну журналістів, дипломатів та волонтерів, каже керівниця управління туризму Львівської міськради Христина Лебедь.

“ВПО стали гостями міста. У Львові є відносна безпека… Велику частину туристичного збору внесли іноземці, і це не туристи, це журналісти. Ми вдячні їм, адже від початку вторгнення майже 3000 журналістів, які прибули в Україну, були зареєстровані у Львові. Вони жили у готелях, використовували їхні послуги”, — каже Христина Лебедь.

Вдвічі менше туристів, ніж торік. Ситуація з туризмом у гірському Славському та Львові напередодні свят
Цьогорічна ялинка у Львові. Суспільне Львів

Зараз бронювання більш хаотичні і залежать від ситуації у місті. Водночас, каже Христина Лебедь, лише у січні матимуть кінцеву цифру щодо надходжень у місцевий бюджет. Якщо раніше на різдвяно-новорічний період раніше у Львові резервували 80-90% об’єктів, цьогоріч цифра вдвічі менша.

“На період 24-25 грудня заповненість у закладах розміщення у Львові була у межах 46%, у новорічну ніч — 52 %, і на 6-7 січня — 32 % на сьогодні. У цей період до повномасштабного вторгнення ми мали заповненість 80-90%”, — каже Христина Лебедь.

За її словами, зараз серед туристів є також волонтери та дипломати. А завдання міста привабити завдяки цим людям нових туристів.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.