Понеділок, 11 грудня

У пам’ять про загиблого на війні сина: на Львівщині батьки збудували спортивний майданчик

У Новому Роздолі на Львівщині у пам’ять про загиблого військовослужбовця Ростислава Бальзана його батьки збудували спортивний майданчик. Біля школи, де колись вчився їхній син. Тепер там проводитимуть щорічний турнір.

Джерело: Суспільне.

Новий спортивний майданчик відкрив Владислав. Він двоюрідний брат загиблого військовослужбовця Ростислава Бальзана.

“Він був можна сказати найріднішим, хто в мене є. Дуже позитивний, його всі любили. Я б військовим хотів стати, захищати свою державу”, — каже двоюрідний брат Ростислава Владислав Бальзан.

У пам'ять про загиблого на війні сина: на Львівщині батьки збудували спортивний майданчик
Владислав Бальзан. Фото: Суспільне Львів

Цей майданчик за власні гроші у пам’ять про єдиного сина збудували батьки Ростислава.

“Ми знали, що ми будемо щось таке робити. Все, що ми робили після його загибелі, це допомагали військовим. Шлях до перемоги надзвичайно тяжкий і довгий. Ми думали, що реалізуємо той проєкт після завершення війни, але прийшли до думки, поки ми ще в силі. Це є символ майбутнього покоління, символ того, що Україна переможе. І тут будуть українці справжні, юні, молоді, які будуть пам’ятати про нього”, — говорить мама Ростислава Бальзана Любомира Бальзан.

У пам'ять про загиблого на війні сина: на Львівщині батьки збудували спортивний майданчик
Мама Ростислава Бальзана Любомира. Фото: Суспільне Львів

Коштувало облаштування майданчика орієнтовно 2 мільйони гривень, розповіла голова Новороздільської міської ради Ярина Яценко.

“Батьки профінансували будівництво цього майданчика. Це не єдине, вони увесь час волонтерять. Коли Ростислав загинув, батько також був у Збройних Силах України. З того часу вони волонтерять, усі гроші, які мають, віддають для допомоги нашим воїнам”, — каже голова Новороздільської міської ради Ярина Яценко.

Майданчик біля школи, де викладає Любомира Бальзан і де колись вчився Ростислав. Хлопець був професійним військовим, закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Воював у складі 17 окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка. Був командиром взводу.

У пам'ять про загиблого на війні сина: на Львівщині батьки збудували спортивний майданчик
Майданчик в пам’ять про Ростислава Бальзана. Фото: Суспільне Львів

Загинув 27 березня минулого року у Луганській області, йому було 22 роки.

“Він хотів бути добровольцем зразу після школи. Ми десь так подумали, варто, щоб він повчився. Моє материнське серце думало, що він повчиться, війна закінчиться. Але він кожного разу казав, вона не закінчиться, вона розпочнеться. І дуже шкода, що ті його слова збулись”, — каже мама Ростислава Любомира Бальзан.

Відразу після відкриття на майданчику зібралися місцеві школярі.

У пам'ять про загиблого на війні сина: на Львівщині батьки збудували спортивний майданчик
Спортивний майданчик у Новому Роздолі в пам’ять про Ростислава Бальзана. Фото: Суспільне Львів

“Класний стадіон, я б хотів, аби всі стадіони були такими, у всіх містах, у всіх школах. Я знаю, що його збудували в честь сина Ростислава, який, на жаль, загинув на війні”, — каже школяр Василь Витрикуш.

“Для міста — то велика пам’ять про воїна, про учня нашої школи, яким ми пишаємось. Я його знала, я була його першою вчителькою. Він був доброю дитиною, сміливим”, — каже місцева мешканка Наталія Кучабська.

Тепер на майданчику щороку проводитимуть турнір пам’яті Ростислава Бальзана.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.