Ремонт двох прикордонних доріг на Львівщині планують завершити до кінця року

Через воєнний стан на Львівщині не проводять жодних робіт, як-от капітальних ремонтів, реконструкцій чи поточних середніх. Наразі працюють лише на тих ділянках, де передбачені кошти у межах польського кредиту. Так, до кінця року планують завершити ремонт прикордонної дороги «Самбір – Нижанковичі», який почали минулоріч. Станом на зараз на цій ділянці провели ⅔ запланованих робіт. Про це під час брифінгу сьогодні у відповідь на запитання журналістки Tvoemisto.tv повідомив керівник Служби автомобільниї доріг у Львівській області Олег Береза.

«Цього року маємо намір завершити «Самбір – Нижанковичі». ⅔ частини робіт уже виконані, 7 мостів вже відремонтували або в ремонті. Роботи до пунтку пропуску активно тривають, однак, оскільки цінові показники змінилися, зараз проводимо з підрядниками коригування. Якщо все буде гаразд, то плануємо по «Нижанковичах» та «Смільниці» завершити до кінця року. Щодо другої ділянки, то на 3 км дороги «Смільниця – Старий Самбір» ведуть роботи», – каже він.

Окрім цього, хочуть провести більшу частину робіт на ділянці «Рава-Руська – Червоноград». 

«Ця дорога дуже важлива. Щоправда, зараз ситуація непередбачувана, усе може змінитися в будь-який момент», – зазначає він.

Додамо, що напередодні розширили можливості переходу на ПП «Краківець – Корчова». Також там і біля ПП «Рава Руська» облаштують місця для відстою великовагового транспорту, аби машини не створювали заторів біля пунктів пропуску. Роботи вже тривають.

«Загалом у межах експлуатаційного утримання Служба автомобільних доріг у Львівській області має 1800 км доріг, які ми ремонтуємо, приводимо до належного стану, ліквідовуємо ямковості, тріщини. Так, ліквідвували майже всі ямковості по міжнародних, національних, регіональних дорогах», – додає Олег Береза.

Нагадаємо, що у 2020 році на Львівщині розпочали ремонт п’яти доріг, що ведуть до кордону з Польщею. Йдеться про дороги КПП «Смільниця» – Старий Самбір»(3 км), «Грушів – Немирів»(9 км), «Червоноград – Рава-Руська» (53,14 км), «Яворів – Грушів»(20 км) та «Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий» (46,4 км). Ремонт виконують за кредит у 60 млн євро від уряду Польщі. 60% товарів і послуг від цієї суми мають надати підприємці з польської сторони. Віддавати кредит буде український уряд.

Так, уже вдалося повністю відремонтувати дорогу «Мостиська – Краковець», а також завершили ремонт на дорозі «Яворів – Грушів. Водночас ремонт на дорозі «Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий» продовжили у травні минулого року. Протяжність дороги становить 40 км. До розбудови долучився уряд Польщі, який виділив 19,5 млн євро кредитних коштів на реалізацію цього проєкту. Автодорога «Самбір – Нижанковичі» веде до облаштвування пункту пропуску, вартість будівництва якого становить 109 млн злотих. Роботи планують завершити протягом 4 роки.

Ольга Коваль
Відео Марти Байдаки
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.