п`ятниця, 29 березня

На Львівщині відремонтують студентські гуртожитки, щоб поселити там переселенців

У Львівській області планують відремонтувати 17 гуртожитків закладів професійно-технічної і фахової передвищої освіти, в які зможуть поселити внутрішньо переміщених осіб. Нові ліжкомісця у відремонтованих гуртожитках дадуть можливість розвантажити навчальні заклади Львівщини, де зараз тимчасово мешкають переселенці, і вже з 1 вересня діти зможуть навчатися у звичному режимі – за партами. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив начальник відділу профтехосвіти Львівської ОВА Іван Пикус.

«Розпорядженням голови Львівської ОВА затверджена програма пріоритетних інфраструктурних об’єктів, куди і увійшли гуртожитки закладів професійно-технічної і фахової передвищої освіти. Загалом у переліку 17 об’єктів, які треба ремонтувати. Головна мета – збільшення ліжкомісць для тимчасово переміщених осіб», – каже він.

Кошти на ремонт гуртожитків виділить Львівська обласна військова адміністрація із резервного фонду. Загальна вартість робіт становить 47 млн грн. Гроші спрямують на поточний ремонт гуртожитків, закупівлю обладнання (душових, санвузлів), меблів (ліжок, шаф), заміну вікон, дверей.

Як зазначив Іван Пикус, наразі тривають технічні доопрацювання та підготовчі роботи. Замовниками і виконавцями робіт є самі заклади, які зараз готують проєктно-кошторисну документацію. Сам ремонт у гуртожитках планують розпочати на початку літа. Потенційно, за попередніми підрахунками, можуть створити 1 140 ліжкомісць. У планах – відремонтувати студентські гуртожитки у Червонограді, Стебнику, Бориславі, Дрогобичі, Стрию, Новому Роздолі, Червоному, Миколаєві, Івано Франковому.

«Ремонту підлягатимуть площі гуртожитків, які були до того не задіяні, але потребували ремонту – були у незадовільному чи аварійному станах, недобудовані чи вимагали перебудови. Тобто від студентів кімнат не забиратимуть. Наприклад, у п’ятиповерховому гуртожитку на кількох поверхах у мирний час жили студенти, але один з поверхів не використовувався. Там і робитимуть ремонт», – каже Іван Пикус.

За його словами, тимчасово переміщені особи у гуртожитках не мешкатимуть постійно. По завершенні воєнного стану упродовж певного часу переселенці повинні будуть звільнити приміщення, бо вони перебувають у комунальній власності і є навчальними об’єктами. Надалі у відремонтованих кімнатах зможуть проживати студенти.

«Робимо усе для того, щоб з 1 вересня відновити повноцінний процес навчання. Профтехосвіта має певну специфіку – підготовка, виробничі навчання та практика зараз у пріоритеті. Маємо розуміти, що коли прийде період відбудови країни, саме фахівці профтехосвіти будуть потрібні, як ніхто інший. Насамперед, йдеться про будівельників, електромонтерів, зварювальників та їхню фахову підготовку», – додав він.

Нагадаємо, що вже майже місяць в Стрийському парку у Львові мешкають переселенці, яким вдалося втекти з-під обстрілів із Маріуполя, Харкова, Краматорська, Київщини. Тvoemisto.tv розпитало їх про умови проживання в модульних будинках, їхнє ставлення до львів’ян та про те, яким вони бачать своє майбутнє. Детальніше читайте у матеріалі.

Ольга Шведа

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.