Середа, 11 вересня

На Львівщині відкрили великий завод з переробки м’яса птиці за 140 млн грн

Частину продукції планують експортувати до мусульманських країн

У селі Підгайчики на Золочівщині 7 липня відкрили великий завод із забою курей-бройлерів та переробки їхнього м’яса. Власник комплексу – аграрна компанія «Агроль» – має дві птахофабрики на Львівщині та після початку роботи цеху планує постачати свіжу курятину як на український ринок, так й відправляти на експорт, зокрема до мусульманських країн, пише zaxid.net.

Будівництво забійного цеху площею 6,5 тис. м2 тривало близько двох років. Компанія «Агроль» витратила понад 140 млн грн власних коштів на закупівлю польського обладнання, вантажного транспорту, будівельні та інші роботи. Запустити виробництво мають наприкінці літа, на ньому працюватимуть близько 120 людей. За словами директора компанії «Агроль» Івана Бучинського, вони планують переробляти 2 тис. курей на годину.

«Коронавірус нас трохи затримав, бо ми планували відкритися раніше і в липні вже активно працювати. Наприкінці цього місяця мають приїхати поляки, запустити нам обладнання, налагодити конвеєр. Потім будемо викликати для навчання працівників і десь в кінці літа запустимо цех», – розповів Іван Бучинський у коментарі ZAXID.NET.

«Агроль» уже має дві птахофабрики у Яворівському та Миколаївському районах Львівщини, де вирощують курей-бройлерів. Раніше вони були змушені здавати курей на інші птахобійні за межами області, зокрема доводилося возити птицю навіть на Житомирщину. Після відкриття власного цеху вони планують переробляти свою птицю, а згодом також брати на забій курей з інших птахофабрик західних областей.

Як стверджує директор компанії, «Агроль» має намір побудувати свій інкубатор, щоби мати замкнений цикл виробництва – від вирощування курчат до забою зрілих бройлерів, загалом цей цикл триває 48 днів. Насамперед планують продавати продукцію в Україні, а потім вийти на закордонний ринок. За словами Бучинського, компанія після запуску цеху має намір отримати сертифікат «халяль»– документ, що дає можливість експортувати продукти харчування в країни ісламського світу.

«Справа у тому, що споживачі в Україні хочуть більші тушки курей, а в мусульманських країнах – менші. Нам спочатку треба запустити цех, потім вже ми підлаштуємося під потреби замовників. Головне для нас – знайти надійного партнера за кордоном, бо все ж таки, наприклад, транспортування на Схід – це складна штука», – повідомив Іван Бучинський.

Як зазначив директор компанії, цехове обладнання дозволяє під час забою повертати тушку птиці у бік Мекки, що може прискорити отримання халяльного сертифікату та дозволить споживати їхню курятину й українським мусульманам.

Нагадаємо, ТОВ «Агроль» було створене на базі колишньої Яворівської птахофабрики. Нині птахогосподарство за нідерландськими технологіями щорічно вирощує понад 2 млн курей-бройлерів.

Згідно з даними системи YouControl, «Агроль» входить до групи компаній львівського підприємця Федора Шопського, який володіє 100% статутного капіталу цього ТОВ. Разом із нідерландською компанією Royal De Heus він є власником заводу з виробництва кормів для птахівництва та свинарства Koudijs Ukraine. Завод розташований у селі Хильчиці Золочівського району.

Дружина Федора Шопського, Юлія Шопська з жовтня 2019 року є керівницею департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації. Вона також була присутня на урочистому відкритті забійного цеху свого чоловіка у Підгайчиках.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.