Четвер, 2 квітня

На Львівщині відкрили міст, який ремонтували більше року

Старий міст визнали аварійним у 2008 році, а перекрили у 2017 після обвалу балки.

Пише Твоє Місто

На Львівщині завершується реконструкція моста через річку Дністер у селі Заліски на автомобільній дорозі загального користування державного значення М-12 Стрий — Тернопіль — Кропивницький — Знам’янка. Його вже відкрили для проїзду, проте впродовж місяця-двох ще триватимуть дрібні будівельні роботи. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

Старий міст визнали аварійним у 2008 році, а перекрили у 2017 після обвалу балки. Дорожники одразу приступили до проектування нового моста, а в липні 2018 року розпочали ремонтно-будівельні роботи, які загалом тривали 13 місяців. За словами в.о. Голови Державного агентства автомобільних доріг України Славоміра Новака, міст у Залісках є найбільшою транспортною спорудою Західної України, і в планах Держагентства є ще ремонт дороги, що вдее до нього.

Довжина нового мостового переходу становить 181,05 м. Влаштовано по одній смузі руху в кожному напрямку, загальна ширина проїзної частини становить 7,5 м. Конструкція проїзної частини на мості складається з монолітної накладної плити, гідроізоляції, нижнього та верхнього шарів асфальтобетонного покриття.

Також влаштовані підходи до мосту довжиною 1,326 км та тротуари з тонкошаровим зносостійким покриттям, а на під’їзних дорогах — конструктивні шари асфальтобетонного покриття з попереднім посиленням основи.

Окрім того, освітлено міст та підходи до мосту довжиною 0,6 км, а для забезпечення безпеки дорожнього руху та орієнтування водіїв встановлені необхідні дорожні знаки, металеве бар’єрне та перильне огородження, напрямні стовпчики та нанесено горизонтальну дорожню розмітку. Загальна вартість об’єкту — 229,4 млн грн, фінансування здійснювалось з державного бюджету.