Понеділок, 17 червня

Десять маловідомих місць куди поїхати навколо Трускавця та Східниці

Куди поїхати та що подивитися якщо ти відпочиваєш в Трускавці чи Східниці? Є, звісно, розкручені точки типу Тустані чи зоопарку в Меденичах, про них я не писатиму. Натомість розповім про маловідомі та цікаві місця куди, цього року, їздив сам.

Джерело: rdzs.org,

1) Карпатський маяк або оглядова вежа на горі Цюхів

Це справжній кусочок Європи в диких Українських горах! Такої споруди в Карпатах більше немає ніде! А Ви знали що недавно на горі Цюхів відкрили сучасну оглядову вежу? Краєвиди з неї вражаючі. Та й сама вежа дуже так навіть нічого! Ще й підйом на неї цілком безкоштовний.

2) Перша крафтова грибарня «Боровик»

Коли я почув, що гриби тут збирають цілий рік, то спершу подумав: «Напевно якась хімія!». Але крім торфу, соломи, пшениці і дбайливого ставлення вони нічого більше не додають. А гриби виростають до двох кілограм! Ще вони проводять екскурсії де можна назбирати свіжесеньких печериць прямо «з грядки».

3) Найвища оборонна вежа Львівщини і таємничий костел на місці капища

В Дрогобичі є оборонна вежа яка бачила ще війська Богдана Хмельницького та вистояла. Час вона теж подолала, зберігшись до сьогодні. Солдати ЗСУ, глянувши на бійниці вежі, так і сказали: «Нам би таке на передовій!»
Так в чому ж секрет величі та безсмертя Дрогобицької вежі? Можливо в тому що вона, як і сусідній костел, збудована на місці язичницького капища? А в стіну храму, як оберіг, вмуровано голову, руку і ногу древнього ідола! Це одна багатьох таємниць старого Дрогобича, яку ще потрібно розгадати.

4) Закинута гідроелектростанція в Карпатах на р. Стрий

Це єдине місце в Україні де одночасно відпочиваєш на річці, в горах, біля озера ще й на крутій «заброшці». Але якщо Вам і цього мало, то поруч ще є красиві водоспади та фортеця «ТуСтань». Гори це завжди хороша ідея для активного відпочинку.

5) Найвища дерев’яна вежа Європи

А Ви знали що в нас знаходиться найвища дерев’яна вежа Європи? Її висота аж 43 метри: це рівень дванадцяти поверхового будинку, але з дерева. На вежі є оглядовий майданчик та металеві сходи. Можна туди піднятися та щосили вдарити у «Дзвін пам’яті». А вже після того братися до фотографування навколишніх краєвидів. Чому так? Читайте далі!

6) Скелі в Карпатах де діяла радіостанція УПА «Афродита»

Село Ямельниця розкинулося у мальовничій долині поруч дороги на Урич та Східницю. Чужі тут дивина, тож місцеві привітно махають нам руками. Та ми їх не помічаємо. Бо величезні скелі, якими буквально оточено село, заполонили наш погляд. «Та їх тут як в Тустані, Скелях Довбуша та Кам’янці разом взятими» – захоплено вигукую я. Всіх і за тиждень не перейти! Наша ціль на сьогодні – гора Ковбура де колись розташовувалася радіостанція УПА ”Афродита”.

7) Похід в гори + Водоспади Лазний, Сопітський та Гуркало

А Ви хочете відвідати справжні дикі гори без вирубок, джиперів та витоптаних стежок? Хочете побачити вражаючі краєвиди, стрімкий водоспад та назбирати цілий кульок грибів? Тоді вам на гору Лаз! Вона знаходиться на хребті «Сопітські Полонини» в нетрях заповідника «Сколівські Бескиди». Це нескладний одноденний маршрут для справжніх поціновувачів листяних Карпат! До всіх водоспадів можна підїхати на авто.

8) Ферма Зубрів в селі Майдан.

Тут вони живуть в дикій природі, блукаючи горами навколо. Взимку вони часто спускаються вниз, адже тут їх підгодовують. Якщо пощастить – можете їх застати! До місця годівлі є дорога для авто. Пішки від села йти десь 6 км.

Зубри коло села Майдан
Зубри коло села Майдан

9) Як працює найстаріша діюча Дрогобицька солеварня

Репортаж зі знаменитої Дрогобицької Солеварні. Як там є зараз та чому вони не можуть задовольнити попит населення. Дрогобицький Сільзавод працює ще з Княжих часів а технологія видобування майже не змінилася. На жаль, стан виробництва зараз плачевний, лихі дев’яності далися взнаки. Тому ця солеварня зараз не може швидко відреагувати на різкий ріст попиту на ринку.

У зв’язку з воєнним станом прохід на це стратегічне підприємство може бути обмежено. Тому зателефонуйте до них перед тим як їхати.

10) Підземний Стебник, або офіційна екскурсія в останню діючу соляну шахту на Галичині

Сіль тут добували ще за часів Австро-Угорщини. А сумарна довжина підземних ходів зараз сягає понад 100км, навіть є власна підземна залізниця. І це ЄДИНА діюча соляна Шахта що збереглася на Західній Україні. Солотвино та Калуш, на жаль, затопили. А Стебник і далі працює, вниз щодня спускаються люди.

«Що цікавого може бути в шахті?»- спитаєте Ви. Найперше це атмосфера. Ти знаходишся глибоко під землею і, неначе в казці, оточений чарівними кристалами. В соляній шахті стерильно, тут немає чорного вугілля та вибухонебезпечних газів. Зате є цілюще соляне повітря та неземна тишина. В соляних шахтах навіть облаштовують спеціалізовані лікарні. В інших країнах в шахти стоять черги з екскурсій. А в нас…

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.