«Львівгаз» взявся за встановлення 160 будинкових лічильників газу

01ПАТ «Львівгаз» приступив до реалізації програми із встановлення будинкових лічильників для споживачів, які користуються лише газовою плитою. За ініціативи НКРЕКП  такими приладами обліку цього и наступного року фахівці підприємства обладнають 160 багатоповерхівок на Львівщині.

Роботи із монтажу спеціальних шафових пунктів із лічильниками G25 всередині компанія вже завершує за двома адресами у  Львові – на вул. Княгині Ольги 73 та вул. Володимира Великого 109. Завдяки встановленню таких приладів визначити обсяг спожитого газу вдасться одночасно у всіх споживачів багатоквартирних будинків.  Для мешканців облаштування лічильника на будинок не спричинить незручностей. Адже монтажні роботи проводитимуться зовні, та не потребують попередньої підготовки приміщення кухні, як це відбувається при встановленні квартирних приладів обліку споживання газу.

04«Кожен споживач, який проживає  у багатоповерхівці з таким лічильником, буде сплачувати за реально спожитий газ. Якщо мешканець уже має індивідуальний лічильник, то він  і надалі платитиме за показаннями свого приладу обліку, зафіксувавши дані станом на 1 число місяця. Окрім того, встановлення будинкового лічильника не позбавляє споживача права встановити індивідуальний прилад. Він може зробити це власним коштом, звернувшись до спеціалізованих організацій», – розповів голова правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Зленко.

В державних масштабах рішення щодо встановлення будинкових лічильників, дозволить в короткі терміни налагодити облік газу серед побутових споживачів. Окрім того, використання таких приладів дає змогу зекономити фінансові ресурси. Адже витрати на їх встановлення в декілька разів менші, ніж на обладнання квартирними лічильниками. Для прикладу вартість встановлення одного лічильника на будинок сягає приблизно 50 тис. грн. Натомість щоб забезпечити облік у кожного споживача газу  на Львівщині, треба ще встановити квартирних лічильників на суму майже 300 млн. грн.

«Сьогодні в умовах енергетичної безпеки країни, коли наша мета зменшити споживання російського енергоресурсу, вкрай важливо облікувати увесь спожитий в регіоні газ. Порахувати його ми можемо лише з допомогою лічильників. І тільки після конкретного визначення обсягів спожитого газу в усіх мешканців області можна говорити про реальну економію», – зазначив Володимир Зленко.

Фінансування робіт та матеріалів для встановлення будинкових лічильників проводиться коштом газорозподільних підприємств, за рахунок тарифу на розподіл газу. Загалом на Львівщині серед 780 тисяч споживачів, приблизно 20% не мають лічильників газу, а це майже 150 тис. мешканців області.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.