Понеділок, 22 липня

Львів’янин створив унікальний пристрій для незрячих

Львівський студент-першокурсник Дмитро Лопушанський винайшов пристрій HelpyEyes, який допомагає незрячим людям “побачити” світ. Хлопець створив кілька прототипів пристрою, кожен з яких тестували люди з вадами зору.

Про те, як хлопцю вдалось полегшити життя незрячим розповідає 24 канал.

Що відомо про студента-винахідника

17-річний львів’янин Дмитро Лопушанський – студент-першокурсник, який багато вчиться і любить подорожувати. Однак типовим юнаком його назвати важко. Дмитро вже встиг заявити про себе як про талановитого винахідника та отримати кілька престижних нагород.

Хлопець з дитинства захоплювався конструкторами, робототехнікою та мав схильність до точних наук. У 13 років пішов на IT-курси для підлітків, де навчився створювати веб-сайти. На цьому і заробив перші гроші, отримуючи замовлення від знайомих. Дмитро захотів пов’язати своє професійне майбутнє з інформаційними технологіями, продовжував вивчати мови програмування. Паралельно вступив до Малої академії наук.

Перший успішний стартап студента – чат-бот Newskit. Це новинний Telegram-бот, який дозволяє фільтрувати та персоналізувати новини. Користувачі можуть отримувати добірки свіжих публікацій з обраних ними сайтів у зручний час. Чат-бот підтримує понад 40 веб-сайтів та будь-які ключові слова користувача. Також доступна функція зміни часового поясу. Бот добирає новини з українських, російських, англійських та німецьких сайтів.

Створення пристрою для незрячих

Якось Дмитро, який і сам має неідеальний зір, замислився, як живуть ті, хто не бачить зовсім. Дмитро багато спілкувався із незрячими і розмірковував над тим, як його знання з електроніки та програмування можуть їм допомогти. В 11 класі вирішив сконструювати пристрій HelpyEyes, який допоможе людям із вадами зору пізнавати світ та краще орієнтуватися у просторі.

Вони не можуть визначати колір того, що одягнули. Не знають, які штани у шафі світлі, а які темні. Це проблема,
– пояснив винахідник Дмитро.

Апарат достатньо піднести до предмета чи одягу. Після цього він одразу озвучує колір. Здається, все просто. Однак за цим ховається складний механізм: датчик на приладі передає інформацію до мікропроцесора, де відбувається пошук кольору в базі даних. У разі збігу HelpyEyes називає колір, при чому, не лише українською мовою.

HelpyEyes визначає:

  • колір;
  • рівень освітленості;
  • відстань до перешкод.

Дмитро створив кілька прототипів пристрою. Кожен з них випробовували незрячі.

Винахід приніс Дмитрові три золоті медалі на міжнародних конкурсах для молодих науковців. Зараз хлопець вивчає комп’ютерні науки в Українському католицькому університеті. Продовжує удосконалювати винахід. Зокрема, на прохання незрячих працює над зменшенням пристрою та хоче обладнати його роз’ємом для навушників. Після цього планує випустити невелику партію HelpyEyes для українського ринку.

Цікаво:

Собівартість приладу близько 1500 гривень. Закордонні аналоги коштують набагато дорожче, при цьому обмежуються лише однією функцією. Тож Дмитро сподівається, що пристрій буде популярним і допоможе незрячим зробити їхнє життя легшим і яскравішим.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.