ЛОДА закликала нардепів підтримати пропозиції про ремонт доріг за рахунок митних платежів

Львівська ОДА представила народним депутатами України від Львівщини пропозиції стосовно внесення змін до Бюджетного кодексу щодо перерахунку 50% від перевиконання плану митних платежів для фінансування ремонту доріг.

 

Про це йшлося під час зустрічі голови Львівської обласної державної адміністрації з народними депутатами, яка відбулася у п’ятницю, 28 серпня.

Олег Синютка закликав присутніх народних обранців підтримати дані зміни, оскільки вони забезпечать фінансування реконструкції та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення.

“Запропоновані зміни надзвичайно важливі для Львівщини, оскільки в області залишатиметься частина коштів, яка йде від перевиконання плану митних платежів. І завдяки залученню відповідних бюджетних ресурсів здійснюватиметься ремонт доріг. Це дасть можливість покращити транспортну інфраструктуру області та позитивно вплине на соціально-економічний розвиток Львівщини”, – сказав керівник області.

Очільник Львівської ОДА зазначив, що важливо, аби в законодавстві були усунені суб’єктивні фактори при встановленні планових показників митних надходжень. Слід визначити порядок, який би передбачав, щоб помісячні планові показники надходжень митних платежів встановлювалися терміном на увесь бюджетний рік, а не змінювалися у ручному режимі.

Загалом законопроектом пропонується внести зміну до розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України, яким запроваджується експеримент в Одеській, Волинській та Львівській областях з фінансування реконструкції окремих автомобільних доріг загального користування державного значення.

Для цього передбачається спрямування до спеціальних фондів відповідних обласних бюджетів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, 50 відсотків від суми перевиконання щомісячних планових показників надходжень митних платежів, що справляються під час митного оформлення товарів на територіях відповідно Одеської, Волинської та Львівської областей.

У Львівській області йдеться про дороги Львів-Радехів-Луцьк (Н-17), ділянки Львів-Сколе автомобільної дороги загального користування державного значення Київ-Чоп (на Будапешт через Львів, Мукачеве, Ужгород, М-06), автомобільної дороги загального користування державного значення Сколе-Славське (Т-14-24, ремонту та утримання інших доріг загального користування).

Нагадаємо, що про запровадження такого експерименту для Львівської та Одеської областей Петро Порошенко вперше повідомив 2 липня на нараді з питань боротьби з контрабандою та корупцією, яка відбулася у Львові.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.