п`ятниця, 11 жовтня

Lem Station, або нове життя старого трамвайного Депо (відео)

Незабаром практично в центрі міста може з’явитися потужний громадський простір, який об’єднає креативну інтелектуальну молодь, львівських бізнесменів, які вболівають за розвиток міста, різноманітні event-організації. Вже зараз ідейники перетворень переконані — це місце стане чи не найулюбленішим для відпочинку та розвитку львів’ян.

8 лютого всі зацікавлені в розвитку міста, повні ідей та бажання їх втілювати зібралися на громадські обговорення — „Нове життя старого трамдепо“, щоб вирішити подальшу долю трамвайного депо наперетині вулиць Вітовського, Героїв Майдану та Сахарова.

Трамвайне депо

Трамвайне депо

Як зазначив ініціатори обговорень— головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, непересічна промислова архітектура австрійського періоду, геніальне розташування — на перетині трьох університетів —Львівської політехніки, Франкового університету та УКУ — ідеальне місце для молодіжного воркшопу.

Процес реконструкції приміщення старого трамвайного депо для проект Lem Station

Процес реконструкції приміщення старого трамвайного депо для проект Lem Station

На обговорення представили проект — Lem Station, який фактично є спадкоємцем проекту „Креативний квартал“. Ініціативна група Lem Station — шестеро львівських бізнесменів та громадських діячів, які наголосили, що їм не байдуже місто і вони прагнуть, щоб Львів розвивався не лише як туристичний чи ІТ-центр, а мав креативне підґрунтя і був цікавий інтелектуалам та інвесторам, — ресторатор Марк Зархін, громадські діячі Олег Мацех та Андрій Меаковський, представники львівського ІТ-сектора Тарас Кицмей та Дмитро Косарєв, власник готелю „Леополіс“ Тарас Добрянський, представник фінської інвестиційної компанії Олег Дрінь.

Основний акцент, який зробили потенційні інвестори та львів’яни, які прийшли на обговорення, — це місце має бути для громади, розвитку та творчості.

Процес реконструкції приміщення старого трамвайного депо для проект Lem Station

Процес реконструкції приміщення старого трамвайного депо для проект Lem Station

Як наголосила начальниця управління інвестицій ЛМР Ольги Сивак, зараз міська влада напрацьовує концепцію, ряд рекомендацій, пропозиції, які передовсім базуються на потребах міста. І найближчим часом оголосять інвестиційний конкурс проектів, у якому зможуть взяти участь українські чи закордонні інвестори.

Однією із головних причин, чому варто якнайшвидше розпочинати реконструкцію старого трамвайного депо, — будівля в жахливому стані, якщо найближчим часом нічого не зробити, то це все буде втрачено.

 Святкування 50 років львівському електричному трамваю 31 травня 1944 року


Святкування 50 років львівському електричному трамваю 31 травня 1944 року

Представники міської влади наголосили на тому, що, оскільки цей об’єкт досить складний для відновлення, чотири роки інвестор буде орендувати його на пільгових умовах. А одна з умов реконструкції —максимальне збереження історичні частини: фасадів, вікон, структури даху тощо.

Спірним залишилося питання частини площі депо, яка знаходиться в довготерміновій оренді Львівського історичного музею. Там планували зробити постійно діючу експозицію науки і техніки. Хоча серед пропозицій були думки про те, що такий музей цілком можливо було б створити на території Львівського автобусного заводу.

photo-lviv.in.ua


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.