п`ятниця, 29 березня

Газзбути оприлюднили вартість газу для домогосподарств у вересні

Нові ціни коливаються від 4,39 грн до 7 грн за 1 м3

изка регіональних газзбутів, афілійованих з облгазами з групи РГК Дмитра Фірташа, які постачають газ більшості українців, із запізненням оприлюднили вартість природного газу у вересні. Вона становить 5,49 грн за 1 м3. Як повідомив профільний сайт «ГазПравда», у серпні ці ж газзбути продавали блакитне паливо по 4,49 грн за 1м3, тобто на 1 грн дешевше, пише zaxid.net.

Відповідно до вимог законодавства, газопостачальні компанії мають оприлюднювати ціну за п’ять днів до початку місяця постачання. І так щомісяця у випадку, якщо ціна на наступний місяць буде відрізнятися від попереднього.

Проте клієнти газзбутів дізналися вересневу ціну зі значним запізненням та лише після нагадувань від регулятора – НКРЕКП. Нацкомісія вже повідомила про майбутні перевірки та можливі штрафи газзбутів-порушників.

У державної газопостачальної компанії «Нафтогаз України» вереснева ціна становить 4,7 грн за 1 м3, вартість доставки газу у решти постачальників коливається від 4,39 грн до 7 грн за 1 м3. Для «Львівгаззбуту» – 5,49 грн за 1 м3.

Вартість газу у вересні, інфографіка «ГазПравди»

Нагадаємо, від 1 серпня домогосподарства в Україні отримали змогу вільного вибору будь-якого постачальника природного газу, зокрема за ціновим критерієм.

Перехід відбувається автоматично – щоби стати клієнтом нової компанії, потрібно на її сайті подати заяву-приєднання. Також пред’явити оригінали документів про право власності на нерухоме майно, паспорт та ідентифікаційний код. Їх також можна подавати в електронній формі. Загалом постачання газу починається протягом трьох тижнів із дня реєстрації заявки. До того часу споживач продовжує отримувати ресурс від колишнього постачальника.

Згідно з оцінкою НКРЕКП, в першому кварталі 2020 року майже 69% поставок природного газу населенню здійснювали постачальники, контрольні пакети акцій яких перебували у власності операторів Регіональної газової компанії Дмитра Фірташа, близько 2% – державна група «Нафтогаз», решта – інші постачальники.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.