Вівторок, 27 лютого

Fama опублікувала рейтинги партій на місцевих виборах у Львові

Як свідчать оприлюднені 11 вересня результати опитування львівської соціологічної агенції Fama, проведеного протягом 1-7 вересня на замовлення громадської організації «Варта», сформувати наступну Львівську міськраду (точніше раду Львівської ОТГ) можуть лише п’ять партій – «Європейська солідарність», «Самопоміч», «Варта», «Свобода» і «Голос». На межі подолання виборчого бар’єру балансує також партія «Слуга народу».

Станом на вересень (місцеві вибори, нагадаємо, відбудуть в кінці жовтня) очолюють рейтинг електоральних симпатій львів’ян «Європейська солідарність» (36%), «Самопоміч» (20%), «Варта» (10%), «Свобода» (8%) і «Голос» (7%), пише zaxid.net.

Найбільш динамічно (порівняно з попереднім опитуванням у червні) нарощує рейтинг «Варта», яка за три місяці зросла з 4% до 10%. Помітно зросла також підтримка «Самопомочі» (+4%). Натомість «Голос» втратив майже половину потенційних виборців (рейтинг партії знизився до 7% з 13% у червні). «Європейська солідарність» (-1%) і «Свобода» (+1%) показали несуттєве коливання.

Близькі до подолання виборчого бар’єру також «Слуга народу» (5%) і «Батьківщина» (4%). СН за три місяці зросла на один процентний пункт, тоді як рейтинг партії Юлії Тимошенко не змінився.

Деталізована структура рейтингу політичних партій до ЛМР станом на вересень 2020 року: *

Група прихильників політичних партій не є однорідною: хтось одностайний у своєму виборі, хтось лише симпатизує, хтось обирає між декількома партіями, а хтось взагалі не знає за кого голосуватиме на виборах. Таким чином, у структурі рейтингу кожної з партій виділено «ядро», «резерв», «потенціал». Ядро рейтингу – мінімальний розмір рейтингу партії чи кандидата, тобто частка виборців, які цілком визначені у своєму виборі і не розглядають альтернатив при ідентифікації своєї електоральної прихильності. Резерв рейтингу – показник електоральної прихильності виборців до партії чи кандидата, який формується із виборів різної міри визначеності респондентів, які, не розглядаючи альтернатив, обирають того чи іншого кандидата. Потенціал рейтингу – максимальний можливий розмір рейтингу партії чи кандидата в даний момент часу, тобто частка виборців, які гіпотетично готові голосувати за вказану політичну силу чи кандидата.

Математична модель розрахунку показника моделювання електорального вибору в момент опитування, враховуючи варіацію електоральних преференцій виборців та рівень і міру їхньої визначеності, формує уніфікований показник (вказаний у тексті новини), який ілюструє результати виборчих перегонів на гіпотетичних виборах у момент опитування.

***

Опитування проведене соціологічною агенцією Fama з 1 по 7 вересня 2020 року. Загалом було опитано 800 мешканців Львівської ОТГ, віком від 18 років. Вибіркова сукупність є репрезентативною до повнолітнього населення Львова. Опитування проводилось методом face-to-face інтерв’ю, за місцем поживання респондента.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.