Екс-губернатор Львівщини часів Януковича виступив проти Томосу

Василь Горбаль, політик зі Львова та екс-губернатор Львівської області за часів Януковича, підписався під заявою до Його Святості Варфоломія, де зазначається, що Томос – ніщо більше як політична інтрига, “православна смута” та “кривавий переділ”.

Василь Горбаль був членом “Партії регіонів” та  членом групи з міжпарламентських зв’язків з Російською Федерацією. У 2010 році був головою Львівської обласної державної адміністрації. При перебуванні на цій посаді мандат нардепа не здав, що викликало серйозні невдоволення у львівській громадськості. З квітня 2002 року — почесний президент Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк «Укргазбанк». У 2003 році нагородженний орденом “За заслуги” III ступеня.
Мати Горбаля була завідувачкою лабораторії у Національному університеті “Львівська політехніка”, батько – начальником поліграфцеху «Львівфото». 

Автором заяви є Андрій Деркач, екс-регіонал, повідомляє сайт Обозреватель. Частину заяви публікуємо нижче.

“Хочемо звернути Ваш погляд на те, що відбувається сьогодні навколо питання надання Українській Православній Церкві автокефалії.

З точки зору Православних України події виглядають дещо по-іншому: відбувається втягування історичної особистості Святійшого в непривабливий процес; ми бачимо неодноразові спроби прикритися Вашим ім’ям в боротьбі за сьогочасні інтереси політиків.

І хоча Конституція України чітко відокремлює церкву від держави і його слуг, так складається, що долю Православ’я в Україні сьогодні намагаються визначити саме державні слуги. Але ж українські Православні схиляються не перед ними, а перед Господом. Як вийшло так, що їм вдалося втягнути Ваше світле ім’я в інтриги і боротьбу?

(…)

Але сьогодні складається так, що основні ідеологи і провідники питання автокефалії – політики, які не є Православними людьми.

Ми з розумінням ставимося і віримо в християнську і братню допомогу, але не можемо позбутися почуття, що основою таких дій є міжконфесійна конкуренція і політична доцільність.

(…)

Така логіка, на жаль, призведе до того, що в історію увійде не Томос, а імена ініціаторів і бенефіціарів “Православної смути” і кривавого переділу.

Це і бентежить більшість Православних в Україні. Вони не розуміють поспішності процесу і засмучені відсутністю Вашого діалогу з УПЦ. Разом з тим вони чітко бачать греко-католицькі “локомотиви” в центральних органах влади України, що везуть Томос Вашої Святості Україні, як “агітаційний лист” до президентських виборів.

Не хотілося б, щоб історична можливість автокефалії і Ваше світле прагнення були забруднені промовами кандидатів в Президенти і використані ними в корисливих цілях.

Безумовно, нам всім зрозуміло, що ситуація з розколом сильно затягнулася. І основним болем є те, що наші співгромадяни, що знаходяться за межами УПЦ, хрестяться, вінчаються і відспівуються без благодаті, яка відбувається тільки від канонічної Православної Церкви.

Так само, як і Ви, ми вважаємо, що основною метою є не автокефалія, а подолання розколу.

Шляхи і способи подолання розколу можуть бути різні.

Ваша Святосте, повірте, більша частина українських Православних зможе прийняти автокефалію тільки при наявності згоди російського Патріарха. Без такої згоди збентеження віруючих лише посилиться.

(…)

Для цього пропонуємо, провести після закінчення головної політичної події в Україні 2019 року – президентських виборів, Всеправославну нараду під Вашою егідою за участю всіх сторін, в тому числі і українських єпископів, що служать Вашій церкві, яких Ви призначили екзархами.

Зібрати Всеправославну нараду, щоб в злагоді з Московським Патріархом виробити єдино Правильний підхід: або в наданні автокефалії УПЦ, або розміщенням подвір’їв Вселенського Патріархату на території України (такі вже по факту існують тут), або інше спільне рішення, яке допоможе подолати розкол, всіх влаштує і всіх примирить в ім’я Спасіння і на благо Православ’я.

(…)

Уповаємо на Ваше мудре, виважене і неспішне рішення, якого чекають не українські політики, але Православні всього світу.

Андрій Деркач – Народний депутат України ІІІ, IV, V, VI, VII, VIII скликань,

Яків Безбах – Народний депутат України VII, VIII скликань,

Андрій Шипко – Народний депутат України VII, VIII скликань,

Григорій Смітюх – Народний депутат України V, VI, VII скликань,

Василь Горбаль – Народний депутат України IV, V, VI скликань”.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.