Домівки для лелек: енергетики на Львівщині встановлюють спеціальні платформи для гнізд

На Львівщині енергетики приготували для лелек нові безпечні домівки. Львівські енергетики до прильоту птахів змонтувати близько сотні нових платформ замість гнізд, що лелеки роблять на електроопорах. У “Львівобленерго” кажуть, птахи полюбляють облаштовувати гнізда на лініях електропередачі, але таке сусідство є небезпечним для птахів і шкодить електромережам.

Джерело: Суспільне.

У селі Новосілки на подвір`ї Ореста Кочерги на електроопорі три роки тому лелеки звили гніздо.

“Наше село лелеки полюбляють. Тут десь більше 10 гнізд лелек саме в селі. На нашому подвір’ї теж. Почали по одній гілочці собі носити. Спочатку хотіли зробити на димарі будинку, але ми там постійно палимо, їм було незручно і вони вирішили на лінії електропередач змоститись”, — каже житель села Новосілки Орест Кочерга.

Аби зробити гніздо лелек безпечним, працівники “Львівобленерго” кріплять на електроопору спеціальну металеву платформу. Це, кажуть енергетики, захищає птахів від ураження електричним струмом, а електромережі — від коротких замикань, можливого обриву проводів та перерв в електропостачанні.

“Гнізда з часом стають важчі, вони осідають на тих опорах, лягають на наші дроти і буває таке, що обриває їх і тим самим створюють проблеми — люди залишаються без світла і небезпека є ураження струмом”, — каже майстер “Львівобленерго” Михайло Манько.

Домівки для лелек: енергетики встановлюють спеціальні платформи для гнізд
Фото: “Львівобленерго”

Платформи виготовлюють у “Львівобленерго” власними силами, вартість однієї — 5 тисяч гривень. Встановлюють їх безкоштовно за зверненнями мешканців.

“Часто лелеки гніздуються на одних і тих самих опорах. Коли вони гніздуються безпосередньо на опорі, можуть відбуватися короткі замикання. Ми приїжджаємо на місце, знімаємо старе гніздо, ставимо платформу і обов’язково кілька гілочок, щоб лелеки зрозуміли, що тут можна гніздуватися”, — каже фахівчиня зі зв’язків з громадськістю “Львівобленерго” Анастасія Кішин.

Домівки для лелек: енергетики встановлюють спеціальні платформи для гнізд
Фото: “Львівобленерго”

Цього року працівники “Львівобленерго” змонтували близько сотні таких платформ.

“Тут у мого вуйка теж вже років п’ять тому замінювали гніздо. Лелеки прилетіли, може їм було незвично, але вимостили собі гніздо і прилітають кожного року.”, — каже житель села Новосілки Орест Кочерга.

Загалом за 18 років, відколи на Львівщині діє акція “Захист білого лелеки”, енергетики змонтували близько 1800 безпечних домівок для лелек на електроопорах.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.