До Львова прибули ще 3 вживані трамваї з Німеччини

1702
До Львова прибули перші трамваї з Німеччини

 24 липня, до Львова прибули наступні 3 вживані трамваї Tatra K-T4D, які раніше використовувалися у Берліні. Вартість одного — 17 990 євро (560 000 грн). Тепер місто має 6 одиниць, очікуючи на ще 24 трамваї. 

Як повідомив заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий, зараз трамваї знаходяться на території трамвайного депо, в організаційній митній зоні. Після проходження усіх юридичних процедур вони зможуть розпочати роботу на маршрутах.

«Сьогодні ми отримали чергові 3 трамваї з Німеччини. Перші 3 отримали вчора. Наступні партії будемо отримувати по 8 одиниць кожного місяця, щоб у жовтні мати вже усі 30. Вартість одного трамвая становить 17 990 євро. Після проходження юридичних процедур трамваї зможуть розпочати роботу на маршрутах», — повідомив Андрій Білий.

Із розмитненням, доставкою, переобладнанням на нові візки партія із тридцяти штук коштуватиме менше, ніж один сучасний трамвай.

Німецькі трамваї вживані, але після капітального ремонту і з сучасною електронікою. Відтак вони споживатимуть на 20-30% менше електрики, як такі ж Tatra KT4, але із рідним обладнанням.

«Ми плануємо трамваї пустити на маршрути №2, 3, можливо, 8. Перевагою є те, що їх можна пускати один за другим, зчепивши їх», – розповів директор ЛКП «Львівелектротранс» Олег Береза.

вживані трамваї з німеччини

Ці трамваї пройшли капітальний ремонт і обладнані сучасною електронікою. В «Львівелектротрансі» обіцяють, що вони прослужать щонайменше 15 років.

Нагадаємо, цього року львівський громадський транспорт має суттєво оновитися. Крім 30 вживаних трамваїв із Німеччини, до кінця року ЛКП «АТП-1» очікує отримати 150 нових великого габаритних автобусів (50 автобусів «Електрон» та 100 автобусів МАЗ) і 50 нових тролейбусів виробництва «Електрон».

Додамо, що вартість нового трамвая «Електрон» становить близько 1,2 млн євро (38 млн грн.) за низькопідлоговий трамвай довжиною до 30 м (5-секційна модель). А це фактично 66 вживаних трамваїв, які Львів закуповує у німецького міста Берлін.