Депутати Львівської облради виступили за обов’язкове викладення християнської етики у школах

Львівські депутати звернулися до президента і уряду з проханням офіційно викладати християнську етику.

Про це повідомляють Варіанти.

18 вересня на сесії Львівської обласної ради депутати підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо обов’язкового викладання предмета “Основи християнської етики” в українських школах.

Звернення, яке ініціювала фракція ВО «Свобода», вже кілька разів раніше розглядалося на сесії, однак не набирало потрібної кількості голосів.

“Вважаємо, що треба забезпечити розвиток християнської, моральної, національно-культурної освіти дітей, зокрема запровадити в усіх навчальних закладах як обов’язковий предмет “Основи християнської етики”. Останні соціологічні дослідження показують, що 89,2% опитуваних визнають освітню сферу основним пріоритетом життєдіяльності суспільства, і з них 56% хотіли б виховувати дітей у християнському середовищі”, – йдеться у зверненні.

Відтак, депутати вимагають підтримати ініціативу багатьох релігійних спільнот і громадських організацій та запровадити вивчення цього предмета в українських школах.

Зараз у більшості львівських шкіл викладають християнську етику. Щоправда, як факультативний предмет, який учні можуть за бажання і не вивчати.

Як пише Zaxid.net, у квітні депутати Львівської міської ради під час сесії підтримали звернення до Міністерства освіти і науки (МОН) з проханням зробити християнську етику обов’язковим предметом у всіх навчальних закладах, а також запровадити низку спецкурсів релігійного спрямування у ВНЗ.

Ініціатором такої ініціативи тоді став представник фракції ВО «Свобода» Тарас Гупало.

Міський голова Андрій Садовий заявив, що рішення про запровадження обов’язкових уроків християнської етики у школах мали б приймати самостійно місцеві громади.

«Як батько і як міський голова я підтримую вивчення християнської етики у школах. Але це дуже делікатне питання, вплив на яке мали б мати насамперед батьки, ті ж таки батьківські комітети у школах. Зрештою, місцеві органи влади не можуть запроваджувати обов’язкові навчальні предмети, лише рекоментувати якісь факультативні заняття, оскільки це прерогатива Міносвіти, – сказав Андрій Садовий.

– Але я б хотів, щоб звернення депутатів Львівської міськради до МОН спричинило ширшу суспільну дискусію з цього питання за участі освітян, батьків та представників інших міст».

Нагадаємо, християнську етику як факультативний предмет в українських школах почали вивчати з 2005 року. До цього, в 1992 році, у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях рішеннями органів місцевого самоврядування було введено експериментальний предмет за вибором «Основи християнської моралі».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.