Де у Львові можна зробити тестування на коронавірус: адреси і ціни

У Львові, та й в Україні загалом, більшає хворих, в яких діагностують коронавірусну інфекцію. У місті вже зафіксовано понад 2000 хворих на коронавірусну інфекцію, в межах області ця цифра уже перевищила 3,5 тис. Хоч на справді інфікувалося коронавірусом значно більше людей: хтось вже перехворів, у когось захворювання протікає безсимптомно, але така людина заражає оточуючих людей.

ZAXID.NET поцікавився, де у Львові можна пройти тестування на коронавірус і скільки це коштує та для кого обстеження безкоштовне.

Для кого обстеження безкоштовне?

Пацієнтам, у яких діагностували коронавірус, ПЛР-дослідження проводять безкоштовно. Безкоштовно таке обстеження роблять і людям, які були в контакті з хворими за скеруванням сімейних лікарів. Такі дослідження роблять у шести лабораторіях Львова під керівництвом Львівського обласного лабораторно центру МОЗ України.

У Львові, окрім ПРЛ-досліджень, на які була доволі велика черга, віднедавна почали проводити ІФА-тестування (імуноферментний аналіз), під час якого визначають наявність у сироватці крові імуноглобулінів: одні вказують на те, що йде гострий процес захворювання, інші – що людина перехворіла або зустрілася з вірусом і у неї виробилися антитіла.

Такі дослідження проводять у шести медичних закладах Львова, які мають спеціальні лабораторії: у 2-й і 3-й міських поліклініках, 1-й і 4-й міських лікарнях, міській дитячій лікарні на вул. П. Орлика і Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги.

ІФА-тестування, як повідомив начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб, безкоштовно проводять, передусім, медичним працівникам, хворим, особам, які контактували з хворими на коронавірус, працівникам комунальних служб ( якщо є підозра на коронавірус). Днями розпочали обстеження освітян, які будуть брати участь у проведенні ЗНО.

Ці категорії львів’ян обстежуть коштом міського бюджету.

Людям, у яких ІФА-тестування дало позитивний результат, обов’язково проводять ПЛР-дослідження.

Скільки коштує обстеження у приватних лабораторіях?

У Львові ПЛР і ІФА- дослідження на коронавірус проводять і приватні лабораторії, але обстеження у них, звісно, платні.

У лабораторії медичного центру Святої Параскеви ПЛР-дослідження на коронавірус коштує 1745 грн. ІФА-тестування на визначення імуноглобулінів А і G – 778 грн кожний. Якщо робити дослідження відразу двох, то 1458 грн.

У лабораторії Сінево ПЛР-досліджень не роблять. ІФА-тестування на виявлення імуноглобулінів А і G коштує 600 грн кожний. Якщо замовляти дослідження на два види імуноглобулінів, то є 10% знижка.

Лабораторія МеДіс. ПЛР- дослідження коштує 1500 грн. ІФА-тестування на імуноглобуліни М і G – 500 грн кожний. Два – 750 грн.

Лабораторія Унілаб. ПЛР- дослідження коштує 1500 грн. Але якщо оплачувати послугу онлайн, є 10% знижка. ІФА-тестування на визначення імуноглобуліну М і G коштує 400 грн кожний.

Лабораторія Ескулаб. ПЛР-дослідження коштує 2100 грн. ІФА-тестування на визначення імуноглобулінів А. М і G – 550 грн кожне. Якщо замовляти всі три – 1170 грн.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.