Понеділок, 20 травня

Covid-19 за 15 хвилин. Скільки коштує експрес-тест на антиген і кому роблять безкоштовно

Через те, що у Львові діють нові карантинні обмеження, працівники закладів, а також відвідувачі ресторанів, кіно, торгових центрів, промислових ринків, салонів краси, спортзалів чи фітнес-центрів повинні бути вакцинованими від Covid-19. Якщо повного курсу щеплення не має, пред’явити можна негативний тест ПЛР, експрес-тест на антиген або довідку про протипоказання до щеплення.

Джерело: Tvoemisto.tv.

У Львові експрес-аналіз, за яким би впускали у громадські місця, можна зробити у приватних лабораторіях та Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. Тести, самостійно придбані в аптеках, юридичної сили не мають.

Як зазначила Тvoemisto.tv заступниця гендиректора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Марія Озірковська, на відміну від ПЛР-тесту, який роблять від 5 годин до кількох днів, цей експрес-аналіз може бути готовим за 15 хвилин. Крім того, ці тести є дешевші за ПЛР.

Експрес-тест роблять за процедурою, схожою з ПЛР-тестами, коли за допомогою ватного тампона беруть мазок зі слизової оболонки носа або рота. Позитивний результат експрес-тесту свідчить про наявність вірусу в організмі людини прямо в цей момент.

«Якщо людина хоче для себе дізнатися, чи інфікована вона коронавірусом, чи ні, то можна придбати в аптеці експрес-тест на антиген. Ніхто того не забороняє. Але такий тест не підійде, як підтвердження. Для цього має бути офіційна довідка. Якщо людині потрібен тест для довідки, з якою вона зможе відвідувати громадські заклади, тоді потрібна довідка про проходження тестування, яка прирівнюється з ПЛР-тестом. Офіційну довідку має видати акредитована лабораторія», – каже Марія Озірковська.

За словами співрозмовниці, безкоштовно здати тест на антиген чи ПЛР-тест можна у поліклініці, але лише у випадку, якщо є ознаки захворювання.

«Сімейні лікарі теж можуть робити тести на антигени. Але якщо вони їх отримують централізовано, з державного бюджету, то повинні використовувати лише для діагностики хворих, а не для того, щоб нещеплена людина приходила кожні 72 години і робила таке тестування», – пояснила вона.

Антиген-тест для довідки охочі можуть зробити на договірній основі, за власні кошти, у приватних лабораторіях або обласному центрі контролю та профілактики хвороб чи її відокремлених структурних підрозділах Львова та області.

За словами Марії Озірковської, після проходження тестування, результат буде готовий через 15 хвилин. Людині видають роздруковану довідку на українській, а за бажанням ще й англійській мові, з печаткою, QR-кодом, підписом, датою видачі довідки.

«Раніше трактувалося, що дія ПЛР-тесту 72 години, а антиген-тесту 48 годин. Але за останніми змінами, їх об’єднали. Тобто, результати ПЛР чи антиген-тесту діють 72 годин з моменту тестування», – уточнила співрозмовниця.

Вартість експрес-тесту в аптеках Львова становить від 230-250 грн, у приватних лабораторіях – 450-550 грн. У Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, що на вул. Круп’ярській, 27, вартість становить 300 грн.

Нагадаємо, що у Львові почали діяти нові карантинні обмеження, зокрема у місті запровадили вхід у ресторани, кіно, торгові центри, промислові ринки, салони краси, спортзали та фітнес-центри лише для вакцинованих львів’ян. Також всі працівники закладів мають мати повний курс вакцинації від Covid-19. Як містяни сприйняли обмеження і чи дотримувалися нових вимог, читайте у матеріалі, а повний перелік нових правил у червоній зоні карантину можете переглянути тут.

Ольга Шведа

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.