Через загрозу звільнення 68-річний робітник виліз на 120-метрову трубу Добротвірської ТЕС

У компанії ДТЕК стверджують, що змушені скорочувати виробництво електроенергії через несприятливі економічні умови

Протестуючи проти скорочення, 68-річний старший машиніст Добротвірської теплоелектростанції провів чотири години на 120-метровій димовій трубі. Зліз чоловік лише після того, як йому пообіцяли повернути роботу, пише zaxid.net.

Інцидент на Добротвірській ТЕС стався у вівторок, 3 березня. За словами селищного голови Добротвора Романа Ніколаєва, керівництво ТЕС відправило старшого машиніста у відпустку за свій рахунок. Дізнавшись про таке рішення, чоловік виліз на одну з труб ТЕС, вимагаючи повернути йому роботу.

«Його просто кинули «в простой» (неоплачувану відпустку), він псіханув – виліз на ту 120-метрову трубу і почепив там прапор. І добре, що сам ще й зліз. Ми тут чотири години сиділи і думали, як його зняти. Бо людина старша – вже 68 років. Але ситуація дуже складна в селищі – людей вивільняють, над ними знущаються. Я вже й до обласної влади звертався через ситуацію на підприємстві», – розповів Роман Ніколаєв.

Він уточнив, що зліз чоловік після того, як адміністрація ТЕС написала великими літерами на трубі, що його повернули до роботи. Після цього медики перевірили стан здоров’я машиніста і відпустили його додому.

За словами Романа Ніколаєва, ще від грудня 2019 року багатьох працівників ТЕС відправляють у неоплачувані відпустки, а частину працівників звільнили. За його словами, зараз на підприємстві працює 600-700 осіб.

«Ситуація дуже складна в селищі, бо вивільняють людей. Люди дуже обурені, на ТЕС створюють простої, роблять такі умови, щоб людина сама пішла з цієї роботи. У мене непрості відносини з цим підприємством. Воно не платить нам податки, воно розташоване за межами населеного пункту і платить нам лише земельний податок – 120 тис. грн в рік. І це підприємство-гігант, ви уявіть як ту громаду втримати», – заявив голова Добротвору.

Зазначимо, Добротвірська ТЕС є структурним підрозділом ПАТ «ДТЕК Західенерго», якою володіє Ринат Ахметов. Вона є фактично монопольним виробником електроенергії у Західній Україні, встановлена потужність ТЕС складає 510 МВт. Це також один із ключових роботодавців у Кам’янко-Бузькому районі.

P.S. В компанії «ДТЕК Енерго», складовою частиною якої є «ДТЕК Західенерго», підтвердили інцидент на Добротвірській ТЕС, зазначивши, що працівник порушив внутрішні правила безпеки і після того, як він спустився з труби, на нього було складено протокол про адміністративне порушення.

За інформацією компанії, Добротвірська ТЕС працює на половину потужності через проблеми зі збутом електроенергії і адміністрація змушена виводити частину персоналу у простій. «Згідно з КЗоТ та колективними договорами, за всіма працівниками, виведеними в простій, зберігається 2/3 окладу. Не дивлячись на простій, енергетики продовжують отримувати постійний дохід та зберігати робочий стаж», – сказано у заяві «ДТЕК Енерго», надісланій на адресу ZAXID.NET.

 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.