Американець українського походження пожертвував УКУ 2 млн доларів

Ще одним спадкоємцем американця українського походження Григорія Степанця став Український католицький університет, якому жертводавець записав у спадок 2 млн доларів. Раніше стало відомо, що Григорій Степанець заповів 1 млн доларів головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному.

Як розповіли ZAXID.NET у середу, 25 cічня, в УКУ, повідомлення про те, що Григорій Степанець заповів університету 2 млн доларів стало для них приємною несподіванкою. Довідалися про це наприкінці 2022 року, коли до УКУ написала юридична компанія, яка займалася розпорядком спадку.

УКУ отримав у спадок 2 млн доларів зі США
«Ми спочатку не повірили, думали, що це жарт», – розповіла проректорка УКУ Наталія Климовська.

З Григорієм Степанцем в УКУ не були знайомі. Тож керівництво вишу припускає, що він дізнався про діяльність університету зі ЗМІ та від знайомих. «Ми вдячні Григорієві Степанцю. Хочемо зв’язатися з його донькою, щоб більше дізнатися про нього, можливо, він мав своє бачення щодо використання грошей. Зараз ми працюємо з різними програмами, які необхідні в часі війни, шукаємо кошти на гуманітарні програми», – зауважила Наталія Климовська.

За її словами, рішення про використання значних сум коштів в університеті приймає сенат – дорадча рада.

УКУ є приватним університетом, і об’єднує багатотисячну спільноту жертводавців по всьому світу, зокрема, у діаспорі. Люди за життя допомагають університетові, є випадки, коли заповідають спадки після смерті.

Про жертводавця Григорія Степанця відомо, що він народився 1938 року у Вінниці. Його батько воював у Другій світовій війні, загинув в жовтні 1941 року. Григорій з матір’ю були евакуйовані на Урал. Після закінчення війни родина повернулася до Вінниці.

Григорій Степанець навчався у Московському державному університеті імені Ломоносова, де отримав ступінь магістра з математики та хімії, а також ступінь кандидата наук з фізичної хімії. Чоловік вільно володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами.

Працюючи в Москві, він підписав листа на підтримку дисидентів. За це його звільнила радянська влада за сфальсифікованим приводом. Зазнав переслідувань від КДБ. У 1989 році Степанець виїхав до США, де працював розробником програмного забезпечення в компанії Microsoft.

Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний отримав у спадок від американця українського походження Григорія Степанця 1 млн доларів, які пожертвував на потреби українських військових.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.