Понеділок, 22 липня

7 проектів Львова, які змінять місто найближчим часом

Перші висотки, Меморіал Небесної Сотні, суспільний простір на Сихові, пішохідна алея в депресивному районі.

БЖ розповідає про проекти, які вже реалізуються у Львові та змінюють вигляд міста.

Оновлений простір під Глинянською брамою

Рів біля Глинянської брами (це територія комплексу Бернардинського монастиря) збираються перетворити на плоский фонтан. Рів заллють водою, а навколо облаштують пішохідний простір – посадять дерева і кущі, оновлять освітлення і місця для сидіння. Також забезпечать доступ для людей з обмеженими можливостями.

На реалізацію проекту вже передбачили кошти в міському бюджеті. Розробкою проекту займається фірма «Рутенія», яка розробляла проект реконструкції площі Митної.

Громадський простір на Сихові

громадський простір на Сихові

У Львові оголосили переможців конкурсу на облаштування громадського простору в віддаленому районі Сихові. Його переможець авторська “Група 109”планує зробити тут зелені зони, амфітеатр, фонтани, каток. Умовно площу розділять на дві зони: нижня, “тиха” зона, буде відділена від магістралей насипом і призначена для пасивного відпочинку. А верхня буде примикати до Центру Довженка на рівні першого поверху.

У зоні відпочинку зроблять поглиблення. У дощовий період воно буде служити резервуаром для води, взимку – катком. Влітку на площі працюватимуть фонтани.

Оновлена ​​Галицька площа

Оновлена ​​Галицька площа

У Львові планують реконструювати Галицьку площу між Соборною площею та вулицею Князя Романа. Розробкою концепції займалися активісти Urbanideas.

Оновлена ​​Галицька площа

З площі приберуть кіоски, збільшать вільний простір біля зупинки громадського транспорту і біля переходів, зроблять нове освітлення. Також реконструюють простір поруч з фонтаном і сам фонтан. Перед початком ремонтних робіт на цій території проведуть археологічні розкопки.

Меморіал Небесної Сотні

меморіал небесної сотні

У парку “Високий замок” у Львові створять меморіал Небесної Сотні. У дах споруди вріжуть імена героїв Небесної Сотні, крізь які в дощові дні буде просочуватися вода, нагадуючи сльози. А в сонячну погоду промені будуть символізувати світле майбутнє.

Громадський простір і очищення озера в Винниках

У передмісті Львова Винниках планують очистити місцеве озеро й облаштувати навколо нього якісну інфраструктуру для відпочинку. Тут укріплять береги та дамби, а дно вистелять спеціальними матеріалами, які будуть перешкоджати забрудненню ґрунтових вод. Саме озеро розширять за рахунок штучних водойм (басейнів відкритого типу), а навколо нього облаштують нові пляжі.

Візуалізація, як має виглядати територія біля Винниківського озера за 4-5 років. Проект. Джерело: Винниківська міська рада

Візуалізація, як має виглядати територія біля Винниківського озера за 4-5 років. Проект.
Джерело: Винниківська міська рада

Роботи над проектом вже почалися: з озера спустили всю воду, щоб очистити дно від мулу.

Перші висотки у Львові

Восени міський виконавчий комітет затвердив будівництво житлових комплексів на місці колишнього кінотеатру “Галичина” на вулиці Любінській, 93. Найвища будівля буде налічувати 20 поверхів.

1

Також містобудівні умови були видані для будівництва 22-поверхового житлового будинку на проспекті Чорновола, поруч з ТЦ “Інтерсіті”.

На Чорновола хочуть заборонити будівництво хмарочоса

На Сихові теж буде свій хмародер. Житловий комплекс Avalon Up планують звести на проспекті Червоної Калини, 60, обіцяє стати одним з найвищих у місті.

сихів хмарочос

Побудованих будівель такої поверховості у Львові ще немає.

Пішохідна алея на вулиці Гашека

Пішохідна алея на вулиці Гашека
Майбутня алея розташована поруч зі Стрийським автовокзалом і військовим містечком, де немає жодного парку. Поруч знаходиться виправна колонія, тож у цього місця – слава одного з найбільш депресивних районів міста.

Пішохідна алея на вулиці Гашека

Тут облаштують суспільний простір і міні-площу. На прохання мешканців облагородять простір біля статуї Матері Божої, замінять мощення, облаштують клумби. Для дітей вирішили зробити геопагорби з гумовим покриттям – інтерактивний простір для ігор.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.