17-річна львів’янка здобула бронзу на міжнародній Олімпіаді геніїв у США

1272
Софія Петришин представила прилад, який перетворює цифрову інформацію на шрифт Брайля
Софія Петришин представила прилад, який перетворює цифрову інформацію на шрифт Брайля

Софія Петришин створила прилад, який робить цифрову інформацію доступнішою для незрячих

17-річна школярка зі Львова Софія Петришин посіла третє місце на Олімпіаді геніїв (Genius Olympiad) у США, пише zaxid.net.

Дівчина представила на конкурсі, що проходив у місті Освего (штат Нью-Йорк) протягом 11-16 червня, свій винахід – пристрій, що перетворює цифрову інформацію на шрифт Брайля для незрячих.

Олімпіада геніїв – це один із найпрестижніших міжнародних конкурсів для школярів та випускників шкіл зі всього світу. Перш ніж потрапити на цю олімпіаду, Софія Петришин перемогла у всеукраїнському конкурсі Intel-Техно Україна. На Олімпіаді геніїв вона посіла третє місце у категорії «Наука».

На Олімпіаду геніїв львівська школярка поїхала у складі української команди, яка загалом виборола кілька призових місць. Зокрема, одинадцятикласник з Закарпаття Валентин Фречка отримав золоту медаль у категорії «Наука» за свій винахід – можливість виготовляти папір із опалого листя.

Окрім Валентина Фречки золоті медалі на цій олімпіаді також отримали близько 10% учасників, і серед них ще двоє українців – Катерина Малкіна також у дисципліні «Наука», а також Степан Нетудихатко та Микита Фурман у дисципліні «Короткометражка». Ще один представник України виборов бронзову медаль, і ще двоє – почесні відзнаки у різних категоріях.

Зазначимо, що цього року у Олімпіаді геніїв брало участь більше 1300 учасників. До участі у конкурсі було подано більше 1600 проектів, з яких прийняли менше половини. Проекти подавалися у 5 категоріях: наука, робототехніка, мистецтво, короткометражки, музика, написання креативних проектів, бізнес.

Львів’янка Софія Петришин закінчила школу-ліцей «Оріяна», паралельно із навчанням вона займалася у секції інформатики Львівської обласної МАН. Зараз дівчина готується до вступу в університет та працює над новим преоктом – розробляє додаток на Android, який буде допомагати вивчити шрифт Брайля через Bluetooth-модуль.

Стежте за нами!