Субота, 21 грудня

У Горіховому гаю у Львові стартувала акція «Чиста річка»

949_1_2Акцію зініціювали Союз українок та громадські активісти.

Традиційно у квітні, готуючись до Великодніх свят, громадські активісти, люди доброї волі організовують толоки та спільно впорядковують львівські парки. 8 квітня відбулася така акція, яка відрізнялася лише тим, що прибирали у витоці джерела Вулецького потоку, так званої річки Вульки, яка водами колись наповнювала Полтву (район вул. Володимира Великого, Горіховий гай).

Чому обрали саме це місце? Не таємниця, що величезною проблемою в Україні є забруднення річок сміттям, пластиком та побутовими відходами, масштаби засмічення вражають. А місцеві жителі здебільшого живуть за принципом: «Вода все забере»! Таке жахіття спостерігаємо, мандруючи Україною чи у бік Карпат, чи на Полісся, чи в іншому керунку.

На думку Ореслави Хомик, голови ВГО Союзу українок, ця акція спізнилася років на 30-40. Пані Ореслава пригадала своє дитинство, коли, набігавшись, діти могли напитися води з річки. Тепер навіть важко переконати дітей, що таке колись було. Адже гирла та береги рік завалені купами сміття.

Ініціатор проведення акції «Чиста річка», заступник голови Союзу українок Леся Процик упевнена, що акцію проводитимуть на всій Україні, не лише на Львівщині, яка є пілотною областю. Проведена робота змусить замислитись українців над збереженням довкілля та відповідальністю перед майбутніми поколіннями.

За словами голови комітету акції «Чиста річка» Галини Шиманської, проаналізувавши стан довкілля, зокрема наших річок, активісти зрозуміли, що самотужки цього не зроблять. Тому до акції «Чиста річка» активно залучили державні структури, громадськість, церкву й навіть правоохоронні органи. Наприклад, при Греко-католицькій церкві створено екологічне бюро, головою якого є професор Володимир Шеремета. Цю ініціативу підтримав і благословив блаженніший Любомир Гузар, вказавши на першочергову просвітницьку роботу з населенням. Пані Галина переконана, що з цього маленького потічка гирла річки Вульки розпочне свій бурхливий потік масова акція очищення нашої землі від сміття.

До прибирання території долучилися викладачі та студенти кафедри екології біологічного факультету Львівського національного університету ім. Франка, організовані завідувачем кафедри Дзвінкою Калинець-Мамчур, членом оргкомітету, чия активна громадянська позиція варта пошани, члени українсько-чеського товариства ім. Франтішека Ржегоржа, видатного чеського етнографа, якого називають «апостолом слов’янського єднання», дирекція кінотеатру «Сокіл», яка забезпечила активістів реманентом.

Джерело: gazeta.lviv.ua


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.