Понеділок, 27 травня

Будьте пильні: 10 ознак токсичних батьків

Наявність токсичних батьків змушує вас відчувати себе не в своїй тарілці

Багато проблем у дорослому житті поросли корінням з дитинства. І велику роль тут відіграли саме батьки.

Для когось батьки стають кращими друзями або з ними просто утворилися довірчі відносини. Але є й такі батьки, які часом викликають емоційний стрес, душевний біль і непотрібну драму, а не щастя і комфорт. На жаль, але вони теж іноді бувають токсичними.

1. Вони надзвичайно захоплені собою

Токсичний батько більше дбає про себе, ніж про вас. Він живе в своєму світі, і його потреби понад усе. Він надзвичайно егоїстичний і перетворює будь-яке спілкування в розмову про себе і свої власні проблеми.

Він постійно дає вам зрозуміти, що ви йому винні.

2. Ваші відносини ніколи не бувають стабільними

Наявність токсичних батьків змушує вас відчувати себе не в своїй тарілці. Ваші відносини схожі на нерівну дорогу: ви можете тепло спілкуватися в якийсь період, а потім місяцями не чути від нього (них) доброго слова.

Це постійні американські гірки, які вибивають вас із колії.

3. Вони майже ніколи не питають, що відбувається у вашому житті

Це одне з найпоширеніших питань, яке ви чуєте від інших: “А що з цього приводу думають ваші батьки?” або “Ваші батьки, мабуть, щасливі за вас?” На жаль, але ви не знаєте, що думають ваші батьки. Вони практично не знають, що з вами відбувається, і не питають вас ні про що.

Ваші проблеми і стреси або не обговорюються, або ледь зачіпаються під час вашого спілкування.

4. Ви відчуваєте себе батьком ваших батьків

Ви відчуваєте, що вам потрібно опікати своїх батьків у багатьох відношеннях. Ролі змінюються на протилежні. Ви той, хто повинен дзвонити першим і мчати до них за першим покликом. І найчастіше вони забувають, що батьки – вони, а не ви.

Вони хочуть, щоб ви повністю взяли їх на своє забезпечення і робили для них все можливе і неможливе, забувши про своє власне життя.

5. Вони ніколи не говорять вам, що пишаються вами

Незалежно від того, яких успіхів ви домоглися, токсичний батько, ймовірно, ніколи не скаже вам, що він пишається вами. Ви можете почути це від мільйона інших людей, проте проста фраза “Я пишаюся тобою” ніколи не зірветься з його губ, хоча вам так відчайдушно хочеться її почути.

Іноді все, що вам потрібно, це просто знати, що батько (батьки) відчуває гордість за вас.

6. Ви ніколи не можете покластися на них

Якщо ви хочете, щоб вони були поруч з вами фізично, морально або емоційно, ви, швидше за все, цього не дочекаєтеся.

Ваші друзі часом надійніші і ближчі, ніж ваші токсичні батьки, які поводяться холодно, відсторонено і байдуже.

7. Вони сповнені драми

Вони люблять озвучувати свої страждання, вимагати від вас підтримки, влаштовувати сварки і конфлікти, а потім втягувати вас у них проти вашої волі.

8. Вони люблять грати на вашій совісті

Вони постійно викликають у вас почуття провини: наприклад, якщо ви не дзвоните їм або не проводьте з ними вільний час (якого у вас, на їхню думку, величезна кількість).

Вони вимагатимуть багато уваги і турботи до себе, нітрохи не турбуючись про ваше життя, але регулярно нагадуючи, чим ви їм зобов’язані.

9. Вони поводяться як незрілі особистості

Вони діють так по-дитячому, іноді абсолютно абсурдно і протилежно тому, як повинен поводити себе батько.

Дрібні образи, плітки, інтриги, ігри, в які вони грають, – і ви відчуваєте, що маєте справу з підлітком, а не з власним батьком.

10. Вони ніколи і ні за що не просять вибачення

І якщо навіть вони це зроблять, то, швидше за все, нещиро. Вони не будуть намагатися зрозуміти вас або поставити себе на ваше місце, тому що вони думають тільки про себе.

Якщо вони коли-небудь заподіють вам біль або зачеплять вас, не чекайте вибачень. Токсичні батьки не знають, що таке співчуття і емпатія.

Джерело: Сегодня

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.