п`ятниця, 17 травня

Каховське водосховище заростає вербами: чому це важливо для екосистеми

Понад 50% території Каховського водосховища наразі покривають молоді вербові ліси. Вологі ґрунти оголеного дна виявилися ідеальним середовищем для проростання насіння.

Джерело: УП.

Як розповів в інтерв’ю “Укрінформу” еколог Іван Мойсієнко, який разом з іншими науковцями досліджує ділянки Національного природного парку “Кам’янська Січ”, негативні прогнози щодо водосховища не справдилися.

“Прогнозували, що коли водосховище висохне, розпочнуться пилові бурі. Враховуючи скиди підприємств, які розташовані у Кривому Розі, очікували, що в повітрі будуть важкі метали. Інший прогноз був про засолення ґрунтів. Третій – про масове поширення інвазійних видів рослин”, – зазначив Іван Мойсієнко.

Однак, за його словами, наразі там домінують місцеві види.

Фахівець також зазначив, що верба змогла активно засіяти дно водойми, адже підрив Каховської ГЕС стався в саме період дозрівання її насіння. Ці дерева щільною смугою оточують практично все водосховище.

“Вразило те, з якою швидкістю дерева росли: висота сягала 2,5 метра, а подекуди – і 3,08 метра!” – сказав Мойсієнко.

На місці колишніх водотоків та озер сформувалися болота, де з’явилися характерні для них рослини: очерет, рогіз, бульбокомиш та інші.

За словами науковця, болотні угруповання в цій місцевості складаються переважно з місцевих видів. Чужорідні рослини зростають на більш сухих ділянках. Вони є, але їх не багато.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.