Неділя, 8 вересня

Рецепти жовтня: добірка страв із сезонних продуктів

Тільки від згадки про традиційні продукти жовтня віє теплом. Адже страви з цими продуктами подають гарячими, запікають, заправляють прянощами. Додають гострі спеції чи солодкий мед. Жовтневим фаворитом, безсумнівно, залишається гарбуз. Його можна приготувати, як солоним, так і солодким. Із солодкого ще, неодмінно, приготуйте страви з грушею та сливами. Додавайте частіше в раціон гриби, а саме, печериці. І не забудьте розбавити вечері чимось незвичним. Наприклад, приготувати страву із ріпи. Що саме готувати з вищезгаданих продуктів? Дивіться в нашій добірці рецептів:

1. Вершкове пюре з ріпи

Фото Depositphotos

Якщо готуєте щось із ріпою вперше, то варто почати з найпростішого рецепта. Візьміть: 600 г ріпи та 300 г моркви, 100 мл вершків та 50 г вершкового масла. Спеції: куркума, сіль, розмарин, червоний мелений перець.

Як готувати:

Ріпу та моркву очистити, нарізати кубиками та залити водою. Посолити та варити, поки коренеплоди не стануть повністю м’якими. Потім, злити воду, додати масло й куркуму, потовкти в пюре. Можна перетерти через сито. Готове пюре змішати ложкою з вершками, посипати перцем та прикрасити розмарином.

Важливо: якщо хочете пришвидшити процес приготування й перебити пюре міксером — будьте готові інакшої консистенції. Вона буде більш збита й тягуча, масляниста. Для правильного пюре, усе ж, краще зробити все вручну. А моркву, наступного разу, можна буде замінити на гарбуз, броколі чи інший компонент.

2. Гарбузовий суп: швидкий рецепт

Фото Depositphotos

Рецептом гарбузового супу-пюре все нікого не здивуєш, що б туди не додали. Але, ми вибрали найпростіший рецепт страви, щоби готувати, коли немає часу на ускладнення.

Візьміть 300 г гарбуза, 200 г картоплі, 100 г моркви. Вершкове масло 50 г та 100 мл вершків. Також, куркуму, мускатний горіх, сіль, прованські трави. Розмарин та гарбузове насіння для прикраси.

Як готувати:

Гарбуз, картоплю та моркву почистити, покришити та трохи обсмажити на вершковому маслі. Потім залити водою і варити до повної готовності. Перебити в пюре зручним способом (можна й міксером) та додати вершки (вже змішавши вручну). Додайте решту спецій, налийте суп у тарілки. Для подачі прикрашайте поверхню супу краплями вершків, гарбузовим насінням та гілочкою розмарину.

3. Десерт із пряною грушею

Фото Depositphotos

Здивувати рецептом із грушею також непросто, але ми спробуємо. Візьміть 1 велику стиглу грушу, 100 г домашнього сиру, 1 ст. л цукрової пудри. Також, по 50 г меду та коньяку, пару крапель лимонного соку. Зі спецій: корицю, мускатний горіх, сушений імбир та трохи меленого перцю чилі.

Як готувати:

Грушу розріжте навпіл, очистьте від насіння та шкірки, але залиште хвостик. У каструлі змішайте половину меду й коняку, 200 мл води. Варіть у цьому сиропі грушу 5–7 хвилин. Потім злийте воду, додайте решту коньяку з медом, усі спеції. Вимішайте грушу, але обережно, щоби та не поламалася.

Сир разом із пудрою перебийте міксером до зникнення зернистості. Він має стати повітряним, ніжним та однорідним. Викладіть сиркову масу кулькою на край тарілки. А по центру помістіть пряну грушку.

4. Сирна запіканка з грибами

фото Depositphotos

Що треба: 500 г уже відварених макаронів твердих сортів, 300 г сиру (можна взяти різний, як твердий, так і домашній. З пліснявою чи сулугуні); 100 мл вершків, 300 г грибів білих, 2 зубчики часнику, олія для смаження та спеції за смаком (можна взяти сушені трави).

Як приготувати:

Форму для випічки застеліть пергаментним папером. Духовку ставте розігріватися до 180 градусів.

Розігрійте сковороду з олією, 1 хвилину підсмажте роздавлений часник і заберіть його з вогню. В олію додайте подрібнені гриби, підсмажте до золотистої скоринки із сіллю та спеціями. Зменште вогонь та залийте вершками, готуйте, поки вони трохи не загуснуть.

Весь сир подрібніть та змішайте з грибами. Цю сирну суміш поєднайте з макаронами та помістіть у форму. Випікайте орієнтовно 20 хвилин, поки запіканка не покриється золотистою скоринкою.

5. Тарт зі сливою та йогуртом

Фото Depositphotos

Візьміть для тіста: 100 вершкового масла та 200 г борошна, 1 жовток та 20 цукру, 2 ст.л льодяної води та трохи лимонного соку.

Для начинки візьміть: 400 г стиглих слив, 150 г йогурту грецького (без цукру та смакових додатків), 2 яйця, 1 білок та 130 г цукру, 2 ст.л крохмалю.

Як готувати:

Починаємо з тіста, а саме, перетираємо холодне масло з борошном. Потім додаємо всі інші компоненти й замішуємо тісто. Можна просто перебити все в кухонному комбайні. Тісто загорніть у харчову плівку та поставте в холодильник.

Сливи розділіть на половинки та очистьте від кісточок. Йогурт змішайте з яйцями та білком, цукром і крохмалем. Збийте все до однорідної маси.

У форму для десерту викладіть тонким шаром тісто, зробіть високі бортики. Викладіть половину слив. Залийте їх йогуртовою основою. Потім викладіть решту слив, посипте трохи цукром. Випікайте орієнтовно 25 хвилин при температурі 180 градусів. Подавайте, коли трохи охолодне. Подібний тарт можна готувати також зі шматочками груші, виноградом чи інжиром.

Авторка Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.