Годинник Montana, Джинси-мальвіни, футболки CHANEL і светри “бойс – згадуємо буремні 90-і

2246
Джинси-мальвіни, футболки CHANEL і светри “бойс – згадуємо буремні 90-і

Тарас Ковальчук вирішив згадати буремні 90-ті. Запрошуємо і Вас поностальгувати 😉 

З попереднього посту побачив, що тут є трохи “інедітей”, які з радістю згадують свою юність, тому …

А “діти” нехай почитають наскільки мода тодішня виглядала примітивною і бідною в порівнянні з теперішнім часом.

Уххх…. Перші почуття, перші тремтіння молодих сердець, перші полюції  , перші побачення, перші …. , а одягнуті майже всі однаково. Дійсно, саме такою була “найправильніша” мода часів закінчення епохи сРсР.

І заради цього “інкубатора” наші батьки тижнями стояли в чергах на кордоні, щоб завести якийсь недолугий крам на продаж, а назад повернутися з суперпупермодним на той час одягом для себе і своїх чад (нас), бо “там” воно було дешевше, ніж на базарах.

І в чому ж ми ходили ?!

Джинси-мальвіни, футболки CHANEL і светри “бойс – згадуємо буремні 90-і

А починалося все з модних джинсів Montana, бляшаний орел на яких красномовно говорив Made in USA. Саме цей бренд був одним із тих, хто заклав підвалини для знищення робітничо-селянської зрівнялівки. Дозволити собі той “оригінал” могли далеко не всі, але то таке, бо далі чекало продовження …

Джинси-мальвіни, футболки CHANEL і светри “бойс – згадуємо буремні 90-і

Та скажена “солянка” із різноманітних брендів, що привозилася із-за кордону, давала нам змогу відчувати себе дуже модними і крутими. Свого роду це був один із інструментів самоствердження.
А які слова гучно лунали навкруги: Адідас, Пума, Дольче Габана, Гуччі, Шанель та ін. І дарма, що все це ми вивчили, завдячуюючи написам на абсолютно однотипних футболках, светрах, де букви були вишиті криво та різних кольорів, але “америкаєамерика”.

Якщо в тебе не було джинсів-мальвінів, футболки CHANEL, светра “бойс” і “прогресівських” кросівок з “трикутничками” виготовлених з досі мені невідомого матеріалу, то, хлопче, в тебе майже нульові шанси на те, що з тобою буде “ходити” (так тоді зустрічання називалися) вподобана тобою дівчинка. Звичайно, додаткової впевненості давала бейсболка USA California, котру також було бажано носити в будень і на свято, в холод і в спеку.

Все це виглядає на сьогоднішній день досить смішно, але тоді це був прорив … Це була перемога яскравих кольорів над безбарв’ям сірих радянських буднів з його парадами.

Джинси-мальвіни, футболки CHANEL і светри “бойс – згадуємо буремні 90-і

Ми досі пам’ятаємо ті турецько-циганські светри “бойс”, які повально носили всі і вся незалежно від віку, статі, віросповідання і пори року. Так, саме так і було … Дівчата, хлопці, дядьки, тЬотки всі поголовно їх на себе нап’ялювали, демонструючи свою сучасність. А, якщо під той светр піддіти тоненький гольф і блискучий ланцюжок жовтого кольору поверх, то тоді взагалі улЬот.

Приблизно такою ситуація була ситуація із однотипними футболками Chanel, Boss, Gucci та ін. Запах цих футболок пам’ятаю і до нині.

А чого варті були “варьонки”, особливо їх підвид “мальвіни” ! Майже всі моделі були унісекс і нікого не обурювало те, що кожен на ногах має однакові штани, а навіть навпаки, раділи цьому … Адже ми з однієї зграї, тому маємо право разом тусуватися, правда ?!

Джинси-мальвіни, футболки CHANEL і светри “бойс – згадуємо буремні 90-і

Досить доречною в комплект до “варених” штанів слугувала така сама куртка. А коли в неї ще є синтетична “хутряна” підкладка білого кольору і рукави, що відстібаються, то все piz…ць, їй немає ціни, оскільки можна носити круглий рік.

А, коли в тебе і сорочка джинсова ще є, то все … точно ніхто не відмовить.

Окремою елітарною групою, як на мене, слід відзначити джинси-піраміди. Коли з татом в’їзджали на старенькому Запорожці з рідного Горохова до Луцька, то я, від акуратно підкачаних широких штанів на хлопцях та дівчатах, з подиву роззявляв рот. А на ногах в них обов’язково красувалися чорні лакові туфлі і білі шкарпетки.
Але “піраміди” були значно дорожчі від “варених” мальвінів, тому їх носила менша частина people.

Джинси-мальвіни, футболки CHANEL і светри “бойс – згадуємо буремні 90-і

Про кросівки “адіки” та інші “ноунейм” багато не скажеш окрім того, що вони всі, як один, були пошиті з незрозумілого матеріалу, в них парило ноги, в них було холодно, від них смерділи ноги і розкладалися шкарпетки, але і без цього взуття ти здавався тоді неповноцінним.

Я і сьогодні можу поїхати на стадіон в Горохів і показати місце, де вперше в житті побачив на одній жінці плащ-жатку під час святкування 760-річчя міста. Ця дивна чудо-матерія швидко перебралася і до курток чоловічих та жіночих, плащів і навіть спортивних костюмів, які носили майже всі.

 

Було б несправедливо не назвати описуваний мною період “ерою спортивних костюмів”. Точно відсотків 50 оточуючих з себе не знімали всесезонні Адідаси, Пуми, Монтани та ін. Особливо гармонійно цей одяг виглядав в парі з чорними туфлями на ногах, і так бажано було йти на дискотеку.

Якщо ж твої батьки були трохи заможніші, то поверх спортивного костюма доречною слугувала куртка, пошита з відходів шкіряного виробництва і називалася “курточка з кусочків”.

Джинси-мальвіни, футболки CHANEL і светри “бойс – згадуємо буремні 90-і

На питання: “Котра година ?” можна було дати правильну відповідь лише тоді, якщо в тебе на руці електронний Montana “шістнадцятьмелодійзкалькулятором”, бо всі інші годинники показували неправильний час. 

Montana

І декілька слів про секс, бо без нього нікуди … ))
Для мене уособленням сексу на той час були жіночі різнокольорові лосини, які красувалися на жіночих фігурах і їх носили майже всі дівчата з надертими чубами.

Вдягнена в лосини, значить дуже сексуальна (поняття “модель трусиків”, “целюліт” на той час були невідомими). А наявність поверх лосинів такої собі “спіднички-гумки” чи штучно розтягнутого светра додавала загадковості для кралечки і від цього вона ставала ще більш привабливішою.

Джинси-мальвіни, футболки CHANEL і светри “бойс – згадуємо буремні 90-і

А далі … далі насувалася ера “фірмачів”, “новихруских” і “малинових піджаків”, але це вже трохи друга історія …

P.S. Можна було би ще писати про ангорові кофтинки і каптурі, босоніжки В’єтнаму з різнокольоровими гумками, шнурівки на кросівках різних кольорів та ін., але тоді і вам не буде що сказати. 

P.S.S. На привеликий жаль, тоді таких гаджетів, які давали б змогу зафіксувати це, не було, тому довелося фото шукати на просторах павутини.